Karel Blog

 • Makinenizi Nasıl Eğitebilirsiniz?

   Makinenizi Nasıl Eğitebilirsiniz?

  Makine öğrenimi, insanların gündelik yaşamlarında belirli işlemleri yerine getirirken makinelerin söz konusu süreçleri öğrenmesini sağlama düşüncesini temel alıyor. Algoritmalar incelendiğinde en çok bilenen ve tercih edilen iki yöntem öne çıkıyor. Gözetimli Öğrenme ve Gözetimsiz Öğrenme

 • Dijital Dönüşüm Konusunda Türkiye Ne Durumda?

   Dijital Dönüşüm Konusunda Türkiye Ne Durumda?

  Karel Teknik Murahhas Üyesi ve Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) Yönetim Kurulu Başkan Yaman Tunaoğlu "Dijitalleşme Yolunda Türkiye Raporu Lansmanı" etkinliğinde değerlendirmelerde bulundu.

 • ZTNA Nedir, Nasıl Çalışır, Avantajları Nelerdir?

   ZTNA Nedir, Nasıl Çalışır, Avantajları Nelerdir?

  Sıfır Güven Ağ Erişimi (ZTNA), kişinin kendisine özel tanımladığı erişim protokolleri dahilinde uygulamalara ve hizmetlere uzaktan güvenli erişim sağlayan bir yeni siber güvenlik teknolojisi ve modelidir.

 • Şirketim Hacklendi, Ne Yapmalıyım?

   Şirketim Hacklendi, Ne Yapmalıyım?

  Şirketlerin soğukkanlı kalıp hack girişimleri karşısında ne tür aksiyonlar alması gerektiğini aktarıyoruz;

 • Bulut Santral Fiyatı Araştırırken Sormanız Gereken 10 Soru

   Bulut Santral Fiyatı Araştırırken Sormanız Gereken 10 Soru

  Pazarda birçok servis sağlayıcı varken seçimi nasıl yapacaksınız? Bulut santral fiyatı araştırırken dikkat etmeniz gerekenleri ve sormanız gereken başlıca soruları sizin için derledik;

 • Pandemi Sonrası Güvenlik Sektörünü Etkileyecek 6 Teknoloji Trendi

   Pandemi Sonrası Güvenlik Sektörünü Etkileyecek 6 Teknoloji Trendi

  Seyahat kısıtlamaları, sosyal mesafe kuralları, artan hijyen gereksinimleri ve sağlık hizmetleri üzerindeki baskı, diğer sektörler gibi güvenlik sektöründe de değişime neden oldu. Pandemi ile birlikte 2021’de güvenlik sektörünü etkileyebilecek 6 teknoloji sizler için inceledik;

 • 5G Nedir? 5G Teknolojisi Neler Sağlıyor?

   5G Nedir? 5G Teknolojisi Neler Sağlıyor?

  5G, bir dizi standart uygulamayı ve çok daha hızlı kablosuz internet teknolojilerini tanımlamak için kullanılan bir terimdir. 5G kullanan kullanıcılar, çok daha hızlı internete ve daha az gecikme süresine sahiptir.

 • Türkiye’de Teknoloji Üretimi

   Türkiye’de Teknoloji Üretimi

  Türkiye, teknoloji üretiminde nerede, teknoloji üretebiliyor muyuz? Karel Teknik Murahhas Üyesi ve Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) Yönetim Kurulu Başkan Yaman Tunaoğlu, NTV’de değerlendirdi.

 • DNS Nedir, Nasıl Çalışır? DNS ile İlgili Bilmeniz Gereken Tüm Bilgiler

   DNS Nedir, Nasıl Çalışır? DNS ile İlgili Bilmeniz Gereken Tüm Bilgiler

  Bu yazıyı okuduktan sonra kafanızda DNS’e dair bütün sorularınızı cevaplamış olacaksınız. DNS hakkında merak ettiğiniz her şeye gelin beraber bakmaya başlayalım.

 • Deloitte Technology Fast 50 Türkiye 2020 Sonuçları

   Deloitte Technology Fast 50 Türkiye 2020 Sonuçları

  Dünyanın önde gelen danışmanlık firmalarından Deloitte tarafından düzenlenen Deloitte Technology Fast 50 2020 Türkiye sonuçları açıklandı.