IT Strateji Günü Konuşmacılar

Buradasınız

16 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek olan IT Strateji Gününde sunum yapacak katılımcıları kısaca tanımak ister misiniz?
 

Karel
Dr. Alper SARIKAN
Karel Ar-Ge Yöneticisi

ODTÜ'den mezun olan Alper SARIKAN, Karel'de Ar-Ge mühendisi olarak meslek hayatına başlamıştır. Çok sayıda gömülü yazılım ve donanım projeleri geliştirmiştir. 2005 yılında Karel Ar-Ge departmanının telekomünikasyon bölümlerinde tasarım lideri olmuştur. Donanım ve yazılım mühendisliği projelerinde deneyimli bir teknik mimar olarak çalışmıştır. 2010 yılında doktora tezini tamamlayan Sarıkan 2008 yılından beri Ar-Ge takım lideri olarak görev almaktadır.
Juniper Networks
Artun KOCAMAN
Juniper Networks Sr. Systems Engineer

Kariyerinde, 15 senelik geçmişi bulunan Artun Kocaman; Entegrator, Distribütör ve Üretici firmalarda edinmiş olduğu teknik bilgi birikimi ile bir çok farklı sektörde bulunan kurum ve kuruluşlar için Juniper Network bünyesinde teknik danışmanlık hizmeti vermektedir.
Oracle
Ayşegül DEDEOĞLU
Oracle ERP İş Geliştirme & Strateji Direktörü

Ayşegül Dedeoğlu iş uygulamaları alanında 18 yılı aşkın sürelik deneyime sahiptir. ERP uygulama seçimi, süreç iyileştirme ve implementasyon danışmanlığı, satış, iş geliştirme ve ürün stratejisi gibi farklı rollerde bulunmuştur. Halihazırda Oracle ECEMEA bölgesinde ERP ve Tedarik Zinciri Çözümlerinden Sorumlu Ürün Strateji Direktörü olarak görev yapmaktadır.
Intel
Ediz ALTUN
Intel Genel Müdür Yardımcısı

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği ve yine aynı üniversiteden executive MBA mezunu olan Ediz Altun, 14 yıldır çalıştığı Intel’de çok çeşitli görevler almıştır. Son olarak IOT Satışından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır.
VMware
Erkal ASLANKARA
VMware Sr. Systems Engineer

Erkal Aslankara 1999 yılından beri bilişim sektöründe farklı görevlerde çalışmaktadır. Sanallaştırma, bulut bilişim, veri depolama, bilgisayar ağları ve kurumsal bilişim konularında uzmandır. Son 5 yıldır VMware bünyesinde farklı sektörlerden son kullanıcılara teknoloji danışmanlığı ve yol göstericiliği yapmaktadır.
BAU
Erol AKTAY
BAU Siber Güvenlik Danışmanı

15 yılı aşkındır IT ve iletişim sektöründe çalışmaktadır. Kamu ve özel sektörde İnternet Güvenliği ile ilgili bir çok ulusal ve uluslararası projede katılımcı ve yönetici olarak bulunmuştur. İstanbul Üniversitesi Elektronik mühendisliği mezunu olup, biri yurt içi biri yurtdışı master derecesi sahip, Akıllı şehirlerde siber güvenlik konusunda devam etmekte olan doktora tezi çalışması vardır. Hali hazırda Bahçeşehir Üniversitesi Siber Güvenlik Merkezinde danışmanlık hizmeti vermektedir.
Özgür Yazılım
Hakan UYGUN
Özgür Yazılım A.Ş. Yönetici Ortak

Özgür Yazılım A.Ş.’nin kurucularından biri olan Hakan Uygun, bilişim sektöründeki yirmi yılı aşkın tecrübesiyle danışmanlık ve yazılım geliştirme hizmetlerinde karşılaşılan teknik problemlerin çözümünden sorumludur. Profesyonel kariyeri boyunca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında çalışan ve pek çok gönüllü faaliyette bulunan Hakan, Linux Kullanıcıları Derneği’nin 2010-2012 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yapmıştır.
Çözümpark
Hakan UZUNER
Çözümpark Kurucusu

2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktadır. Bu süreç içerisinde özellikle profesyonel olarak Microsoft teknolojileri üzerinde çalışmıştır. Profesyonel kariyerim içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yapmıştır. Özellikle danışmanlık ve eğitmenlik tecrübelerimden kaynaklı pek çok farklı firmanın alt yapısının kurulum, yönetimi ve bakımında bulunmuştur. Şu anda Mayasoft Bilgi Sistemlerinde Profesyonel Hizmetler Direktörü olarak çalışmakta olan Uzuner aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalının Kurucusu olarak portal üzerinde aktif olarak rol almaktadır.
Google Cloud
Alp Önder GÜLER
Google Cloud Ülke Müdürü

Ankara Koleji ve ardından ODTÜ İşletme mezunu olan Alp Önder Güler, Bilkent Üniversitesi kurucu asistanlarından olup, burslu MBA programını tamamlamıştır. İş hayatına NCR da başlayıp, Digital ve Microsoft şirketlerinde 10 yıla yakın çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Ardından Cisco ve Vodafone'da üst düzey yöneticilik yapmış, 2014 yılında Google'un yeni ve büyüyen iş alanı Kurumsal hizmetler operasyonuna Türkiye, Yunanistan ve İsrail'den sorumlu Ülke Müdürü olarak atanmıştır.
AWS
Uğur OSMANLIOĞLU
Amazon Web Services Kurumsal Segment Lideri

1998 yılında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 2008 yılında Sabancı Üniversitesinde MBA yapmıştır. Daha önce Turkcell, IBM ve Hitachi Data Systems gibi şirketlerde çalıştıktan sonra Amazon Web Services'de görev almaya başlamıştır.