Kaşif: Lens ve HDD Hesaplama Uygulaması

Buradasınız

KAREL KAŞİF mobile uygulaması ile Mercek (Lens) değeri ve HDD kapasitesi hesaplanabilir. Böylece gözlem yapılacak yerin keşfi çok kısa sürede tamamlanır. Kaşif, Karel tarafıdan geliştirilen ücretsiz bir uygulamadır.
Karel Kaşif iPhone, Android, Windows Mobile ve Nokia Symbian Üzerinde Kullanılabilir:
iPhone: iTunes'da Kaşif
Android: Android Market'te Kaşif
Ayrıca uygulamayı Android Market üzerinden "Karel Kaşif" araması ile bulabilirsiniz.
Windows Mobile: Windows Mobile için Kaşif'i İndir
Nokia Symbian: Nokia Symbian için Kaşif'i İndir
Uygulamayı İnternet üzerinden herhangi bir web tarayıcısı ile kullanmak için: Mercek(Lens) Hesaplayıcı, HDD(DVR Depolama Alanı) Hesaplayıcı.
Kayıt sisteminde kullanılacak olan HardDisk(HDD) kapasitesini hesaplamak için; kodlama sistemi, kullanılacak kamera sayısı, saniyedeki çerçeve değeri, sıkıştırma formatı, çözünürlük, çalışma gün ve saat parametreleri girilerek hesaplama yapılabilir. Böylece sistemin kayıt kalitesi ve gün sayısına göre kullanılacak HardDisk büyüklüğü gigabyte türünden hesaplanmış olur.
Mercek seçimi için gerekli olan parametreleri; CCD (çip boyutu), cisim uzaklığı ile cismin en ve boy değerleri girilerek hesaplama yapılabilir. Uygulamayı CCTV sistemi için kullanabilirsiniz. 
CCTV sistemlerinde kullanılacak olan kamera merceğinin boyutunu hesaplamak için; kamera çipinin boyutu, kameranın cisme olan uzaklığı, cismin en ve boy değerleri girildikten sonra hesaplama işlemi yapılabilir. Böylece mesafeye uygun mercek değeri belirlenir.
   
Kaşif hakkında görüş bildirmek veya yardım almak için bize kasif@karel.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.