Şube Çağrı Yönetimi

Buradasınız

Karel IP Çağrı Merkezi(Call Center) Çözümü için Şube Çağrı Yönetimi Uygulaması
Karel IP Çağrı Merkezi >
Karel Şube Çağrı Yönetimi ile iptal çağrı sayıları azaltılarak satış fırsatlarının kaçması engelleniyor, şube ve personellerin performansı denetlenebiliyor, müşteri memnuniyeti arttırılıyor.

Şube Çağrı Yönetimi

Karel Şube Çağrı Yönetimi, birden fazla lokasyonda hizmet veren işletmelerin dağınık yapıdaki çağrı trafiklerini merkezi olarak denetlemelerini ve yönetmelerini sağlayan bir üründür.

Karel Şube Çağrı Yönetimini kullanan şirketler;

  • Kaçan çağrı sayılarını düşürür, kaçırdıkları çağrılardan kaynaklanan müşteri memnuniyetsizliğini ve satış kayıplarını minimize ederler,
  • Görüşme kayıtları ile hizmet kalitesinin sağlanmasını garanti altına alır, müşterinin kendisini değerli hissetmesini ve markaya sadık kalmasını sağlarlar,
  • Yoğunluk ve kesinti gibi durumlarda, çağrıları yönlendirme seçenekleri ile kesintisiz hizmet ve yüksek is sürekliliği sunarlar.

Dağınık Yapıyı Merkezileştirme
Dağınık yapıdaki firmaların gelen çağrı trafiği, merkezi olarak denetlenebilir ve yönetilebilir. Ayrıca merkez ile şubeler arasında IP teknolojisi sayesinde güvenli ve ücretsiz iletişim sağlanır.
Tüm lokasyonlara kaç çağrı geldiği, bu çağrıların ne kadarının cevaplandığı, arayanların çağrı cevaplanana kadar hatta ne kadar süreyle bekletildiği, cevapsız arama sayısı, cevapsız çağrılara dönülüp dönülmediği gibi müşteri memnuniyeti ve satışları etkileyebilecek tüm veriler anlık olarak izlenebilir.

Performans Takibi
Karel Şube Çağrı Yönetimi ile personel bazlı olarak telefona cevap verme süresi, çağrı sayısı, cevapsız çağrı sayısı gibi bilgiler ile personelin performansı ölçülebilir, ödül/ceza sistemi kurgulanabilir.

Görüşme Kaydı
Karel Şube Çağrı Yönetimi üzerinden gerçekleştirilen tüm görüşmeler kayıt altına alınır. Bu sayede personellerin müşteriler ile görüşmelerinde daha özenli davranması ve kurumsal standartlara uyması sağlanır. Bu durum müşteri memnuniyetinin artmasına katkı sağlar.

Görüşme kayıtlarının tutulması sayesinde, olası müşteri şikâyetlerinde kayıtlar üzerinden hızlı çözüm sağlanabilir ve tüm görüşmeler yönetici tarafından kolaylıkla dinlenerek personelin performansı değerlendirilebilir.
Görüşme Kayıt Sisteminin Özellikleri Nelerdir?

Mobil ve Dect Görüşme Kaydı
Şirket içerisinde hareketli çalışan personelin görüşme kayıtları, Karel mobil uygulaması yüklü akıllı telefon veya IP Dect telefonlar üzerinden kayıt altına alınabilir. Bu sayede özellikle masasında çok fazla vakit geçirmeyen satış personelleri gibi çalışanların performansı da ölçülebilir ve denetlenebilir olur.

Tıkla Ara
Şubeye gelen cevaplanmamış çağrılar, ilgili personele program arayüzü üzerinde listelenir ve personel ilgili numaranın üzerine tıklayarak kolaylıkla arama başlatabilir.

Aynı zamanda, sistem üzerinden cevaplanmamış çağrılara, personel tarafından geri dönüş yapılıp yapılmadığı yönetici tarafından da raporlanabilir.

Otomatik Geri Arama
Şube tarafından cevaplanmamış ve müşterinin kendisine geri dönüş yapılmasını talep ettiği durumlarda devreye giren otomatik geri arama özelliği, belirlenen süre içerisinde müşteriye geri arama yapılıp yapılmadığını kontrol eder, yapılmamış ise personelin müsaitlik durumu kontrol ederek cevaplanmamış numarayla çağrı başlatarak görüşme yapılmasını sağlar.

Bu sayede, personelin inisiyatifine bırakılmadan firmaya ulaşmak isteyen müşterilere mutlak geri dönüş sağlanmış olur.

Akıllı Geri Arama
Müşterilerin kendisine yapılan geri aramaları cevaplayamadığı durumlarda, görünen numara daha sonra arandığında vakit kaybedilmeden doğrudan şube personeli ile iletişim kurulması sağlanmış olur, müşteri memnuniyeti artar.

Müşteri Data Havuzu
Personelin görüşme yaptığı müşterilere ilişkin isim, soyadı ve iletişim bilgileri, personel tarafından görüşme sonrasında arayüz üzerinden girilebilir. Müşteri datalarının merkezi olarak toplanması sağlanmış olur.

Çağrı Yönlendirme
Herhangi bir lokasyondaki yoğunluk, kaynak ihtiyacı veya kesinti durumunda, çağrılar önceden tanımlanmış kurallara göre veya manuel olarak bir veya birden fazla hizmet noktasına yönlendirilebilir.

Ayrıca yönlendirmeler; tarih veya zaman aralığına, alan kodlarına veya IVR’daki tuşlamalara göre de tanımlanabilir.

Kolay IT Yönetimi
Sanal sunucularda merkezi yapıda çalışan sistemde; bütün raporlar ve arama senaryoları web arayüzü üzerinden yönetilebilir. Active directory ile kullanıcılar sistemin arayüzüne kolaylıkla erişebilir.

Şube Çağrı Yönetimi broşürü için tıklayınız >

< Karel IP Çağrı Merkezi