Üretim

Buradasınız

Karel, üretim yetenek ve kapasitesi açısından Türkiye'nin en güçlü firmaları arasında yer almaktadır. Karel'in dünya standartlarındaki 32.000 m² kapalı alana kurulu üretim tesisleri Ankara Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunmaktadır. Tesislerde üretim planlama tedarik, üretim ve kontrol hizmetleri yürütülmektedir.

Tedarikçiden müşteriye uzanan üretim zinciri, firma bazında entegre ERP sistemi ile sağlanmaktadır. Üretimde; verimliliği ve kaliteyi arttırmak amacıyla Yalın 6 Sigma teknikleri uygulanmaktadır. Güçlü üretim deneyimi yanında uygulanan ISO 9001-2008 ve ARGE grubu olarak sahip olunan CMMI Seviye-3 sertifikasyonu ile Karel; kendi ürünleri yanında, yurt içi ve yurt dışında önemli üreticilere dünya standartlarında elektronik kart tasarımı ve üretimi yapmaktadır. 

Sürekli kendini geliştiren ve yenileyen üretim alt yapısında en son teknoloji dizgi ve test makinaları kullanılmaktadır. Otomatik montajda; yatay, dikey ve yüzey montaj teknolojileri ile kurşunlu ve/veya kurşunsuz kart dizgi işlemleri yapılabilmektedir. Toplam otomatik dizgi kapasitesi 300.000 komponent/saattir. Montaj, lehimleme, optik inspection, ICT ve fonksiyonel test işlemleri seri olarak tam otomatik hatlarda yapılmaktadır. Elektronik kartları çevre etkilerinden korumak amacıyla, tam otomatik konformal kaplama prosesi uygulanabilmektedir. Kontrol ve test operasyonlarında kullanılan; in-line ve stand alone optik inspection cihazları, gelişmiş X-Ray cihazı, ısı test dolapları ve vibrasyon test cihazı ile, üretimin kalitesi ve güvenirliği arttırılmaktadır.

Elektronik Üretim Servisleri(EMS) Karel’in, Türkiye’de Arçelik, Beko, Airties, Aselsan, Havelsan, Roketsan  yurtdışında  Redring, Haceb gibi markalara, uluslar arası platformda, tasarımdan üretime kadar tüm süreçlerde hizmet verdiği ve rekabetçi olduğu bir faaliyet alanıdır.

Tasarım ve üretim olanakları hakkında detaylı bilgi Elektronik Kart Tasarımı ve Üretimi sayfasında bulunmaktadır.

TURKHAS Karel, Ekonomi Bakanlığı desteği ile yürütülen URGE projesi kapsamında oluşturulan TURKHAS TEAM üyesidir