Faaliyetler

Buradasınız

Savunma Sanayii Projeleri; Telekomünikasyon, Elektronik ve Özel Projeler

Askeri Telekomünikasyon Projeleri, Elektronik Ar-Ge ve Özel Savunma Sanayi Projeleri

Karel, 15 yılı aşkın bir süredir savunma sanayinin ihtiyaçlarına dönük olarak ürünler ve çözümler üretmektedir. Askeri haberleşme sistemleriyle başlayan ürün gamı yıllar içinde askeri standartlarda solid state diskler, elektronik kontrol kartları ve sistemleri, askeri sahra telefon santralları, gemi tipi telefon santralları, el tipi askeri bilgisayarlar, ataletsel navigazyon cihazları , askeri iç konuşma sistemleri gibi geniş bir yelpazeye yayılmıştır.

Askeri gemi ve sahra santralları ürünlerimiz öne çıkmakta, Türk Silahlı Kuvvetleri ve yabancı ülke ordularında kullanılmaktadır. Son yıllarda hızla gelişen Donanmamızın ihtiyacını karşılamak üzere yerli ve milli olarak askeri gemilerimizin telefon santralının yanında alarm anons sistemleri de Karel tarafından yapılmaktadır. İlk Milgem projesi ilen başlayan çalışmalar diğer Askeri gemiler için de sürmektedir.

2016 yılından itibaren Karel kendi tasarımı olan çeşitli konfigürasyonlarda telsiz arayüzlü iç konuşma sistemlerini yerli zırhlı araç üreticileri için üretmektedir. 4 X 4 Taktik Zırhlı araçların daha önce yurtdışından temin edilen bu ihtiyacı %100 yerli olarak Karel tarafından giderilmiştir.

Karel, dinamik Ar-Ge yapısı ve 100’ün üzerinde mühendisiyle sektörün ihtiyaçlarına özel çözümleri hızlı, güvenilir ve kaliteli olarak sunmakta ve yüksek teknolojili ve yüksek kapasiteli üretim tesisleriyle de seri üretim ihtiyaçlarına cevap vermektedir.