Karel Blog

 • CRM Neden Önemlidir? En İyi CRM Uygulamaları

   CRM Neden Önemlidir? En İyi CRM Uygulamaları

  CRM, "Müşteri İlişkileri Yönetimi" anlamına gelen ve şirketlerin müşteri deneyimini geliştirmek, elde tutmak ve kazanmak için kullandığı stratejiler, teknikler, araçlar ve teknolojiler...

 • Sosyal Mühendislik Saldırısı Nedir? Korunma Yöntemleri Nelerdir?

   Sosyal Mühendislik Saldırısı Nedir? Korunma Yöntemleri Nelerdir?

  Sosyal mühendislik, bir sistem içerisinde yetki sahibi olan kullanıcıyı manipüle ederek şirket için hassas bilgileri sızdırmalarını sağlayarak sistem içerisinde izinsiz bir giriş sağlamaktır.

 • Doğal Dil İşleme, NLP (Natural Language Processing) Nedir?

   Doğal Dil İşleme, NLP (Natural Language Processing) Nedir?

  Doğal Dil İşleme, insanların kendi aralarında anlaşmak için kullandıkları dili insan-bilgisayar etkileşimini en üst düzeyde sağlamak ya da farklı dilleri kullanan insanlar arasında iletişimi güçlendirmeye çalışan bilim alanıdır.

 • IP Adresi Nedir? IP Adresleri Hakkında Tüm Bilgiler

   IP Adresi Nedir? IP Adresleri Hakkında Tüm Bilgiler

  IP adresi “İnternet Protokolü” anlamına gelir. İnternet Protokolü, bir dizi iletişim protokolünün bir araya geldiği internet ortamında kullanılan en temel protokoldür.

 • Teknolojide Yeni Yatırım Projeleri

   Teknolojide Yeni Yatırım Projeleri

  2021 yılı Karel için nasıl geçti? Yerli çip üretilebilir mi? Otomotiv sektöründeki gelişmeler neler? 2022 planları arasında neler var? Karel Teknik Murahhas Üyesi ve Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) Yönetim Kurulu Başkanı Yaman Tunaoğlu, Apara canlı yayınında değerlendirdi.

 • 5G, Güvenlik Riskleri Barındırıyor Mu? Sorunlar Nasıl Giderilebilir?

   5G, Güvenlik Riskleri Barındırıyor Mu? Sorunlar Nasıl Giderilebilir?

  İşletmelerin karşılaşabileceği en önemli 5G güvenlik sorunlarından bazıları ve bu yeni teknolojinin uygulanmasındaki zorlukların proaktif olarak nasıl ele alınabileceğine ilişkin ipuçlarını sizler için derledik.

 • Katma Değerli Elektronik Üretimi

   Katma Değerli Elektronik Üretimi

  2021 yılı Karel için nasıl geçti? 2022 hedefleri ve beklentileri neler? 2021’in Karel’e ve elektronik sektöründeki firmalarda ne gibi etkileri oldu? Karel Teknik Murahhas Üyesi Yaman Tunaoğlu, BloombergHT'de canlı yayında değerlendirdi.

 • Termal Vücut Algılama Sistemi Nasıl Çalışır, Avantajları Nelerdir?

   Termal Vücut Algılama Sistemi Nasıl Çalışır, Avantajları Nelerdir?

  Termal kameralar, ilk başta vücut ısısını doğru ve hızlı bir şekilde ölçer. Cihazlar, temassız olarak bina girişlerinde uygulanan vücut ısısı ölçme uygulamasını daha etkin bir hale getirir.

 • IT Strateji Günü 2021 Sunumları

   IT Strateji Günü 2021 Sunumları

  En güçlü teknoloji firmalarının bir araya gelerek önümüzdeki bir yıllık vizyonlarını paylaştığı, strateji odaklı bir IT etkinliği olan IT Strateji Günü, 8 Aralık 2021 Çarşamba günü gerçekleşti.

 • Çip Krizi Ne Zaman Sona Erecek?

   Çip Krizi Ne Zaman Sona Erecek?

  Çip krizinde son durum nedir? Beyaz eşya sektöründe talep nasıl? Çip krizi elektronik üretim sektörünü nasıl etkiliyor? 2022 elektronik üretimine dair ön görüler neler? TESİD Yönetim Kurulu Başkanı ve Karel Teknik Murahhas Üyesi Yaman Tunaoğlu, BloombergHT'de canlı yayında değerlendirdi.