Karel Blog

 • IP Santrallarda Güvenlik Önlemleri

   IP Santrallarda Güvenlik Önlemleri

  IP Santrallar, maliyet ve özellik açısından kurumlar için oldukça uygun iletişim çözümleridir ve kurumların önemli verilerini taşırlar.

 • 6G Neler Getirecek? 6G’ye Nasıl Hazırlanılır?

   6G Neler Getirecek? 6G’ye Nasıl Hazırlanılır?

  Karel Mühendislik Direktörü Yiğit Ergin, 5G ve Ötesinde Yerli Ekosistem Panelinde; Karel’in 5G teknolojisine geçiş süreci, 6G teknolojisinde bekleyen yenilikler, Karel’in yeni ekosisteme yönelik stratejileri ve Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesinin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 • 2022 ve Sonrasında Takip Etmeniz Gereken 10 Yeni Teknoloji Trendi

   2022 ve Sonrasında Takip Etmeniz Gereken 10 Yeni Teknoloji Trendi

  Yeni teknolojiler hayatlarımızı ve çalışma şeklimizi değiştirmeye devam edecek ve dünya çapındaki işletmeler için muazzam fırsatlar yaratacaktır. Peki neler bu teknolojiler?

 • Bilişim Sektörü Çip Krizini Nasıl Değerlendiriyor?

   Bilişim Sektörü Çip Krizini Nasıl Değerlendiriyor?

  Çip krizi sektörü ve Karel'i nasıl etkiledi? 2021 yılı Karel için nasıl geçiyor, yurt dışı satışları ne durumda? Otomotiv ve savunma sanayi sektörlerinde fırsatlar neler? Karel Teknik Murahhas Üyesi Yaman Tunaoğlu, BloombergHT'de canlı yayında değerlendirdi.

 • VPN Hakkındaki En Büyük 5 Yanlış Bilgi

   VPN Hakkındaki En Büyük 5 Yanlış Bilgi

  VPN teknolojisini uzaktan çalışma planlarının bir parçası olarak değerlendirirken BT ekiplerinin farkında olması gereken en yaygın beş VPN yanılgısından bahsedeceğiz.

 • Metaverse Nedir? Geleceği Nasıl Etkileyecek?

   Metaverse Nedir? Geleceği Nasıl Etkileyecek?

  “Metaverse” kelimesi, " meta " (öte) ve "universe" (evren) sözcüklerinin anlamlarının karışımından türetilen yeni bir sözcüktür. Peki tam olarak nedir bu Metaverse?

 • En Çok İhtiyacınız Olan 14 Veri Bilimi Becerisi

   En Çok İhtiyacınız Olan 14 Veri Bilimi Becerisi

  Veri Bilimi; karar verme, stratejik planlama ve diğer kullanımlar için verilerden değerli bilgiler elde etmek için gelişmiş analitik tekniklerini ve bilimsel ilkeleri uygulama alanıdır. Peki iyi bir veri bilimcinin hangi becerilere sahip olması gerekir?

 • Büyük Veri Araçlarından Nasıl Yararlanılır?

   Büyük Veri Araçlarından Nasıl Yararlanılır?

  Büyük veri, karar alma sürecinde nasıl kullanılır? Kuruluşlar büyük veriyi nasıl yönetir ve hangi büyük veri araçlarının kullanılacağına nasıl karar verir? Süreçlerini büyük veri ile uyumlu hale getirirken zorluklarla karşılıyorlar mı?

 • Robotlar İşimizi Elimizden Alacak Mı?

   Robotlar İşimizi Elimizden Alacak Mı?

  İnsanları, yapay zeka ve bu alanda geliştirilen yeni teknolojilerin birçok çalışanın işini kaybetmesine neden olacağını ve yeni teknolojiler sayesinde birçok yeni iş alanının oluşacağını düşünen iki grup şeklinde sınıflandırabiliriz.

 • Hemşire Çağrı Sistemi Nedir? Sistemin Bileşenleri Nelerdir?

   Hemşire Çağrı Sistemi Nedir? Sistemin Bileşenleri Nelerdir?

  Teknolojide yaşanan gelişmeler sonucunda dijitalleşme sürecinin en hızlı yaşandığı alanlardan biri de sağlık sektörüdür. Bilişim teknolojilerindeki gelişmelerle birlikte hastanelerin dijitalleşmesi, hastalara daha etkin, kaliteli tedavi ve bakım hizmetlerinin sunulmasına olanak sağlamaktadır.