Ana içeriğe atla
En
image title

Elektronik Üretim

01

Elektronik Üretim

Sektördeki köklü deneyimi ile Karel, Türkiye’nin elektronik üretim alanında dünya çapında rekabet gösteren öncü markaları arasında yer alıyor. Ar-Ge kabiliyeti, büyük ve yüksek teknolojili üretim tesisi ve uzman mühendisleri ile dünyanın dört bir yanındaki dev markaların elektronik üretim ihtiyaçlarında güvendiği bir çözüm ortağı olmayı başarıyor.

02

Farkımız

30 Yılı Aşkın Deneyim
Alanında Uzman Mühendis Kadrosu
Güçlü Ar-Ge Kabiliyeti
Farklı Üretim İhtiyaçlarına Özel Çözümler
Esnek ve Hızlı Çözümler
Uçtan Uca Hizmet Desteği
03

Sektörler

image title
Tüketici Elektroniği

Karel, sektörün önde gelen dev markalarının beyaz eşya ürünleri için elektronik kartların tasarım ve üretimini üstleniyor.

image title
Savunma ve Havacılık

Savunma ve havacılık sanayinde kullanılan yüksek teknolojili ve hassas elektronik bileşenlerin de üretimini gerçekleştiren Karel, bu sektördeki pek çok öncü markayla işbirliği yapıyor. Askeri ve sivil havacılık araçlarının elektronik bileşenlerinden şifreli telsizlere kadar pek çok üründe Karel kalitesini öne çıkarıyor.

image title
İletişim Sistemleri

Karel, iletişim sistemleri alanında hem kendi ürünlerinin, hem de iş ortaklarına ait ürünlerin elektronik üretim ve tasarım gereksinimlerini karşılıyor.

image title
Sağlık

Geleceğin teknolojilerinin hayatımıza giderek adapte olduğu günümüzde Karel, sağlık sektöründeki müşterilerine tasarım ve üretim hizmeti veriyor.

04

Hizmetler

image title
Tasarım ve Mühendislik

Karel Ar-Ge; haberleşme elektroniği, askeri elektronik ve tüketici elektroniği konusunda büyük bir deneyime sahip olmakla birlikte, otomotiv ve endüstriyel elektronik konusunda da son dönemde önemli çalışmalara imza atıyor. Karel Ar-Ge merkezi, Karel ürünlerinin tasarımını gerçekleştirdiği gibi Arçelik, Haier, Haceb, Aselsan gibi markalara da tasarım hizmeti veriyor. Ayrıca Karel Ar-Ge merkezi, ana faaliyet konularının yanında inovasyon kurulunun yönlendirmesi doğrultusunda yapay zeka, nesnelerin interneti ve otomotiv alanında da araştırma ve geliştirme faaliyetlerini yürütüyor.
Elektronik ve mekanik tasarım ve yazılım geliştirme faaliyetleri ile Karel Ar-Ge merkezi, gereksinimleri bildirilen elektronik karttan, fikir aşamasındaki son ürüne kadar her seviyede tasarım ve mühendislik hizmeti verme yeteneğine sahiptir.

image title
Yeni Ürün Tanıtımı (NPI)

Karel, müşterisine ya da kendisine ait konsept aşamasındaki bir ürünü, çalışan bir prototipe ve seri üretime taşıyan süreci, çapraz fonksiyonlardan oluşan ekiplerle, etkin bir şekilde yönetir. Tasarımı Karel'e ait ürünlerde, üretim için tasarım (DFX) göz önünde bulundurulur.
Karel'in "yeni ürünü hayata geçirme süreci" tanımlama, fizibilite, DFX destekli ürün ve proses tasarımı, ürün ve proses doğrulama, pilot üretim ve maliyet doğrulama fazlarından oluşur.

Üretim Hizmetleri

32.000m2’lik kapalı alana ve gelişmiş teknolojiye sahip üretim tesisleri, 1800+ üretim çalışanı ve 15 milyonun üzerinde elektronik kart üretim kapasitesi ile Karel, Türkiye’nin en büyük elektronik üretim merkezlerinden birine sahiptir.

image title
Üretim ve Test

Karel üretim tesislerinde farklı iş kolları için farklı üretim özelliklerine sahip ve her biri ayrı fabrika büyüklüğünde 5 üretim holü bulunuyor. Bu üretim hollerinde farklı kompleksiteye ve farklı hacimlere sahip 2500+ çeşit ürün üretiliyor.
Üretim tesisinde 23+ SMD, 6+ Axial, 3+ Radial üretim hattı, 5+ lazer markalama makinesi, ultrasonik yıkama makinaları, tam otomatik ve yarı otomatik üretim hatları, dalga lehim makineleri, son teknoloji test cihazları (ICT, AOI, X-Ray, Titreşim, Sızdırmazlık, Sıcaklık, Nem) yer alıyor.

image title
Kalite

Karel, farklı sektörlere üretim yapabilmek için gerekli kalite yönetim sertifikalarına sahiptir: ISO 9001: Kalite Yönetim Sistemi, ISO14001: Çevre Yönetim Sistemi, ISO 20000-1: BT-Hizmet Yönetim Sistemi, ISO 27001: Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 22301: İş Sürekliliği Yönetim Sistemi, ISO 13485: Tıbbi Cihazlar Kalite Yönetim Sistemi, IATF 16949: Otomotiv Kalite Yönetim sistem, Tesis Güvenlik Belgesi , Nato Güvenlik Belgesi, Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası, Covid_19 Güvenli Üretim Belgesi, AS9100 (Çalışma Devam Ediyor), Ohsas 18001

image title
Tedarik Zinciri Yönetimi

Karel'in ürün çeşitliliği 10.000'den fazla aktif bileşeni, 2.500'den fazla ürün ve yarımamulü içeriyor. Karel'in dünya çapında 300'den fazla tedarikçi ve global distribütörlerle stratejik anlaşmaları bulunuyor.
Güçlü kurumsal IT altyapısı, tedarikçi-müşteri arasındaki çift yönlü hızlı veri akışı ve esnek malzeme planlama sistemi ile Karel, dramatik talep değişikliklerine bile hızlı yanıt verebiliyor.

Elektronik üretim ihtiyaçlarınızda Karel deneyimi yanınızda

Markanızın elektronik üretim alanındaki farklı ihtiyaçları ve projeleriniz hakkında profesyonel destek almak için hemen bizimle iletişime geçin!

İletişim