Ana içeriğe atla
En
image title

Otomotiv EMS

image title
SMT ve THT Hatları

Elektronik kartların üretimi sırasıyla SMT (Yüzey Montaj Teknolojisi) ve THT (Through Hole Technology) olmak üzere iki aşamada gerçekleşir.
Hız, montaj hassasiyeti, tekrarlanabilirlik ve izlenebilirlik açısından yeni nesil makinelerden faydalanılır.
Karel üretim hatları, otomotiv elektroniği üretiminin gerekleri olan tam otomatik SPI (solder paste inspection), 3D AOI otomatik optik inceleme sistemleri, 3D AXI otomatik X-Ray inceleme sistemleri ve Devre İçi Test (ICT) sistemleri ile kuruludur. THT (Through Hole Technology) alanında bileşenler seçici dalga lehim (selective soldering) veya dalga lehim prosesleri kullanılır.
Karel, uzun yıllardan beri, uygun bileşenlerin PCB'lerde presle takılmasını temel alan lehimsiz bağlantı teknolojisini de başarıyla uygulamaktadır. Bu teknoloji, iyi iletkenlik ve üstün mekanik dayanıklılık ile öne çıkmakta ve gelecekte bir çok elektronik kartın üzerindeki uygun bileşenlerin lehimleme olmadan temiz bağlantılarla donatılmasını mümkün kılmaktadır.

image title
Karel Elektronik Üretim Yetenekleri

Karel elektronik üretim alanının tamamı, elektronik bileşenlere zarar verebilecek elektrostatik yüklerin varlığını önlemek için Elektrostatik Korumalı Alan (EPA) olup, üretim alanı dış ortama göre daha yüksek bir atmosfer basıncına sahiptir. SMT ve THT üretim alanları Class-8 standartlarındadır. Kamera üretimleri de Class-6 temiz oda standartlarında yapılır.
Tüm hatlarda, tek bileşenden, final ürüne kadar her bir ürün için gelişmiş izlenebilirlik sistemleri sağlanmakta olup, operasyonel yapı hem büyük ölçekli hem de küçük seri ve prototip taleplerini karşılamaya olanak sağlar.

image title
Elektronik Montaj ve Test

Elektronik üniteler, müşteri isterleri doğrultusunda Karel tarafından tasarlanan montaj hatlarında, maksimum verimlilik ve ergonomi prensiplerine göre mekanik ve optik sistemlerin yardımı ve kontrolü ile monte edilmekte ve herhangi bir operasyonda ortaya çıkabilecek hata durumunda sonraki aşamaların gerçekleştirilmesine izin vermeyen izleme ve hata önleme sistemleri ile denetlenmektedir. Gelişmiş fonksiyonel test sistemleri, Karel tarafından, ürünlerini diğerlerinden ayıran çok gelişmiş fonksiyonlara ve yüksek performansa uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır.
Her durumda, en karmaşık ürünler için, en küçük kusurları tespit etmek amacıyla en son test bir operatör tarafından görsel olarak gerçekleştirilir.

image title
Kamera Üretimi

Özel ihtiyaçlar için özel işlemler mevcuttur: otomotiv isterleri doğrultusunda kamera üretim hatlarında en gelişmiş lens otomatik hizalama sistemleri kullanılmaktadır. En net görüntü garanti edilmektedir.

image title
Araç İçi Ses ve Eğlence Sistemleri

Türkiye’de uluslararası otomotiv standartlarındaki araç içi ses ve eğlence sistemlerinin üretim, montaj ve test operasyonlarının gerçekleştirildiği çok özel montaj ve test hatları devreye alınmıştır.

Güçlü Ar-Ge ve Otomotiv Elektroniği Standartlarında Üretim

Alanında uzman profesyonel Karel Ar-Ge ekibi ve yüksek teknolojili, ölçeklendirilebilir üretim süreçleri ile hayata geçirmek istediğiniz tüm projelerde her zaman sizlerin yanındayız.

İletişim