Güvenlik Kamerası Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Buradasınız

Güvenlik Kamerası Bilgisayara Nasıl Bağlanır?
Günlük hayatın her alanında yaygın bir kullanıma sahip olan güvenlik kamerası sistemleri, gelişen teknolojiye ve ihtiyaca yönelik çözümler sunması nedeniyle en etkili güvenlik sistemlerinden biri olabilmektedir. Teknolojik yenilikler, kamera sistemlerinin gelişimini de sağlayarak ürünlerde işlevsellik ve çeşitliliği arttırabilmektedir. Güvenlik kamerası sektöründeki gelişmeler doğrultusunda günümüzde güvenlik kamerası görüntüleri; bilgisayar, notebook, tablet vb. cihazlar üzerinden izlenip kayıt edilebilmektedir.

Güvenlik kamerası sistemlerinde, kameradan gelen görüntüler Dijital Kayıt Cihazı (DVR) adı verilen birimde işlenip depolanmaktadır. Kayıt edilen bu görüntüler, bir monitörden ya da uzaktan bağlantı ile izlenebilmektedir. Güvenlik kameralarından gelen görüntüler, DVR cihazının yanı sıra bilgisayar üzerinde de izlenip kayıt altına alınabilmektedir. Güvenlik kamerası bilgisayar bağlantısı ya da güvenlik kamerası laptop bağlantısı yapabilmek için DVR Card adlı bileşene gerek duyulabilmektedir. Bu bileşen, bilgisayarın PCI slotuna takılıp kameralardan gelen ham görüntüyü işleyerek bilgisayar üzerinde görüntülenmesini sağlayabilmektedir.

DVR Card, bilgisayara bağlandıktan sonra uygun DVR Card sürücü (driver), bilgisayara yüklenerek kamera sisteminin işlevselliği test edilebilmektedir. Bu aşamadan sonra görüntülerin izlenebilmesi için uygun güvenlik kamerası programı bilgisayara kurulmalıdır.

DVR cihazları gibi DVR Card bileşeni de kameradan gelen görüntüleri harddiske kaydetmektedir. Bu nedenle, yüksek kapasiteli harddisk kullanımı önem kazanabilmektedir. Kayıt esnasında bilgisayarda kurulu diğer programlar da harddiski kullanabileceğinden sorunlar oluşabilmektedir. Bunun yanında DVR cihazları, DVR Cardlara göre kullanıcılara daha işlevsel özellikler sunabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı güvenlik kamerası sistemlerinde Dijital Kayıt Cihazları (DVR) tercih edilebilmektedir.
 

Karel Güvenlik Sistemlerini incelemek için tıklayınız >>

Kameralı Güvenlik Sistemi yazıları >>

<< Bilgi Bankası

Bulut santral, sanal santral, karel bulut santral nedir, santral kiralama, en iyi bulut santral