Güvenlik Kamerası Kablosu Nedir? Kablo Çeşitleri Nelerdir?

Buradasınız

Güvenlik Kamerası Kablo Çeşitleri
İç ve dış mekanlarda, güvenlik ve tedbir sağlamak amaçlı kullanılan görüntüleme teknolojisine güvenlik kamerası sistemi adı verilmektedir. Güvenlik kamerası sistemleri, hırsızlık durumuna karşı yüksek caydırıcılık özelliği, hizmet kalitesi, üretim kontrolü vb. özellikleri ile güvenlik ihtiyacının büyük bir bölümü sağlamasından dolayı kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen güvenlik sistemi olabilmektedir.

Kamera sistemleri, güvenliğin sağlanmasında büyük bir yere sahip olduğu düşünüldüğünde montaj aşamasından teslim sürecine kadar her detay önem kazanabilmektedir. Güvenlik kamerası sistemlerinin montajında, yüksek ve net görüntü kalitesi sağlayan özel koaksiyel kablolar kullanılmaktadır. Koaksiyel kablolar; uzun mesafelerde görüntü, ses ve güç sinyallerini en az kayıpla iletebildiğinden genellikle tercih edilebilmektedir. s

Koaksiyel kablolar kullanılacak kamera özelliğine göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Güvenlik kamerası sisteminde; ses iletimi yapılacaksa 4+1 kablo, ses iletimi yapılmayacaksa 2+1 kablo tercih edilmelidir.

2+1 güvenlik kamerası kabloları ile görüntü ve güç aktarımı yapılabilmektedir. Kameranın çalışması için gerekli güç bu kablo üzerinden sağlanabilmektedir. Bunun yanında güvenlik kamerasının çektiği görüntülerin dijital kayıt cihazına (DVR )iletimi de sağlanabilmektedir.

4+1 güvenlik kamerası kabloları aracılığıyla görüntü ve güç aktarımının yanında ses iletimi de yapılabilmektedir. Kamera sisteminde dahili ya da harici mikrofonun bulunduğu durumlarda, ortam sesleri 4+1 kablo ile aktarılabilmektedir.

Karel güvenlik kamerası kabloları için tıklayınız.

Güvenlik Kamera Sistemi yazıları >>

<< Bilgi Bankası

Bulut santral, sanal santral, karel bulut santral nedir, santral kiralama, en iyi bulut santral