Güvenlik Kamerası Sistemlerinde En Çok Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?

Buradasınız

Güvenlik Kamerası Sistemlerinde En Çok Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?
Güvenlik kamerası sistemleri; kolay yönetim, uzaktan kontrol, geniş alanları izleme imkanı ve ihtiyaca yönelik çözümler sunabilmesi bakımından en çok tercih edilen güvenlik sistemlerinin başında gelebilmektedir. Bu özelliklerin yanında teknolojik yeniliklere paralel gelişim gösterebilmesi, güvenlik kamerası sistemlerini ön plana çıkarabilmektedir.

Güvenlik kamerası sistemlerini oluşturan birimler arasında bazı durumlarda istenilmeyen sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bu sorunlar, kullanıcı ve hatalı montaj kaynaklı olabildiği gibi çevresel faktörlerden de kaynaklanabilmektedir. Bunun yanında güvenlik kamerası sistemini oluşturan birimlerde oluşabilecek kullanım ömrünün kısalmasına bağlı sorunlar da görülebilmektedir.

Kamera sistemlerinde genel olarak güvenlik kamerası bulanık gösterme ya da güvenlik kamerası karanlık gösterme sorunları ile karşılaşılabilmektedir. Bu sorun genellikle kamerada kullanılan lenslerin uyumlu olmaması ya da lens ile kamera bağlantısının doğru yapılamamasından kaynaklanabilmektedir. Güvenlik kamerası görüntülerini netleştirmek için kamera ile uyumlu lenslerin kullanılması ve lens-kamera bağlantısının yetkili kişilerce yapılması gerekebilmektedir.

Güvenlik kamerası renk sorunu genellikle NTSC/PAL ayarından kaynaklanabiliyorken sorunun nedeni yazılımsal ya da kamera kaynaklı da oluşabilmektedir. Kamera sistemlerinde en çok karşılaşılabilen sorunlardan biri de güvenlik kamerası parazit sorunudur. Kamera sisteminden parazitli ya da şeritli bir görüntü elde edildiği durumlarda karşılaşılan bu sorunun nedeni genellikle enerji akışından kaynaklanabilmektedir. Güvenlik kamera sisteminin montajında topraklı hat kullanılmaması ya da kamera sistemini besleyen adaptör / güç ünitesinin yetersiz kalmasından kaynaklanabilmektedir.

Güvenlik kamerası sistemlerinde oluşabilecek sorunları en aza indirebilmek için satış, destek ve montaj aşamalarında; kaliteli ürün ve işçilik hizmeti sunabilen güvenlik kamerası firmaları tercih edilmelidir.

Karel Güvenlik Sistemlerini incelemek için tıklayınız >>

Kameralı Güvenlik Sistemi yazıları >>

<< Bilgi Bankası

Bulut santral, sanal santral, karel bulut santral nedir, santral kiralama, en iyi bulut santral