IP Kamera Cep Telefonundan İzleme Nasıl Yapılır?

Buradasınız

IP Kamera Cep Telefonundan İzleme Nasıl Yapılır?
Güvenlik kamerası sistemlerinde teknolojinin gelişmesiyle birlikte IP kameralar, belli bir merkeze bağlı olmaksızın internet bağlantısı bulunan farklı noktalarda ve farklı cihazlardan izlenebilmektedir. Özellikle akıllı cihazların yaygın kullanıma sahip olması ile birlikte IP kameraların mobil cihazlar üzerinden de izlenebilmesine imkan sağlanabilmektedir.

IP kamera cep telefonu izlemesi yapılabilmesi için öncelikle internet bağlantısı gerekmektedir. İnternet bağlantısı sağlandıktan sonra IP kameralar, tarayıcı (browser) ya da uygun IP kamera izleme programları ile izlenebilmektedir.

IP kameralar cep telefonu üzerinden tarayıcı ile izleneceği durumlarda uygun web tarayıcısı kullanılmalıdır. Son sürüm web tarayıcılar, IP kameraların izlenmesinde sorunsuz çalışabilmektedir. Bunun yanında bazı tarayıcılara, kameraların izlenebilmesi için ActiveX Denetimi ayarları yapılmalıdır. Bu ayarlamalardan sonra kameraya ait IP ve port numarası, tarayıcının adres çubuğuna girildikten sonra kamera şifresi doldurularak IP kamera mobil izleme gerçekleştirilebilmektedir.

IP kameraların cep telefonundan izlenmesini sağlayabilecek diğer bir yöntem de cep telefonu IP kamera izleme yazılımlarını kullanmaktır. Bu programlar IP kamera izlenmesini daha kolay ve işlevsel hale getirebilmektedir. Cep telefonu kamera izleme programı aracılığıyla izlenecek IP kameranın adresi, port numarası ve şifresi bir kere girilip kaydedildikten sonra istenildiği zaman IP kamera canlı izleme yapılabilmektedir. Cep telefonları için üretilmiş IP kamerası cep telefonu uygulamaları, kullanılan mobil cihazın işletim sistemine (IOS, Android, Windows, Nokia vb.) göre sanal mağazalar (AppStore, Google Play, Windows Phone, Nokia Ovi vb.) üzerinden yüklenebilmektedir.
 

Karel Güvenlik Sistemlerini incelemek için tıklayınız >>

Kameralı Güvenlik Sistemi yazıları >>

<< Bilgi Bankası

Bulut santral, sanal santral, karel bulut santral nedir, santral kiralama, en iyi bulut santral