IP Kamera Uzaktan İzleme Nasıl Yapılır?

Buradasınız

IP Kamera Uzaktan İzleme Nasıl Yapılır?
Güvenlik kamerası sistemleri içinde en çok tercih edilen kamera çeşidi IP kameralardır. Güvenlik sektöründeki teknolojik gelişmeler ve kullanıcılara düşük maliyetler sunması, IP kameraları (Network Kamera) ön plana çıkarabilmektedir.  Kurulum ve bakım maliyetlerinin düşük olmasısın yanı sıra kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlaması bakımından da IP kameralar tercih sebebi olabilmektedir.

IP kameralar, internet protokolü üzerinden yayın yapabilen kamera çeşididir. Bu nedenle internet üzerinden yayın yapabilmesi için IP adresine gerek duyabilmektedir. Yeni alınan her IP kamera default IP adresine sahiptir. Bu default IP adresi, IP kamera kullanım kılavuzunda yer alabilmektedir. IP kameraların default IP adresleri, programlar aracılığıyla sabit ya da DHCP tarafından otomatik atanan IP ile değiştirilebilmektedir.

IP kamera uzaktan izleme ayarları yapıldıktan sonra belli bir merkeze bağlı kalmaksızın internet erişimi olan her yerde IP kameralara bağlanılarak izleme yapılabilmektedir. Çok merkezli işletmelerde, IP kamera dışarıdan izleme yapılarak üretim kontrolü, kalite ve verim artışı sağlanarak büyük oranda başarı elde edilebilmektedir.  

IP kameraların uzaktan izlenebilmesi için IP kamera uzaktan izleme programına ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu yazılımlara kameraya ait IP adresi ve şifre girildikten sonra izleme yapılabilmektedir. Bunun yanında gelişmiş IP kamera uzaktan izleme yazılımları ile renk ve kontrast ayarı, çözünürlük ve kare hızı değiştirebilme, kullanıcı yönetimi gibi özellikler bulunabilmektedir.

IP kameralar; bilgisayar, cep telefonu, tablet vb. akıllı cihazlar aracılığıyla da uzaktan izlenebilmektedir. Bunun için kullanılan akıllı cihazın işletim sistemine uygun IP kamera izleme uygulamaları yüklenip IP adresi ve şifre ayarları yapılarak IP kameraların cep telefonu ile uzaktan izleme gerçekleştirilebilmektedir.
 

Karel Güvenlik Sistemlerini incelemek için tıklayınız >>

Kameralı Güvenlik Sistemi yazıları >>

<< Bilgi Bankası

Bulut santral, sanal santral, karel bulut santral nedir, santral kiralama, en iyi bulut santral