Karel Bulut Çağrı Merkezi
Entegrasyon Yetenekleri

 

Karel Çağrı Merkezi, gelişmiş entegrasyon dokümantasyonları ve danışmanlık hizmetleri ile farklı sektörlerdeki yazılımlarla kolay entegrasyonlar sunuyor.

Karel Çağrı Merkezi Entegrasyon Bileşenleri

  • API entegrasyonları
  • PC Softphone ve Mobil Uygulama Entegrasyonları
  • IVR entegrasyonları
  • Özel servislerle uygulamaların çapraz kullanımının sağlanarak değerli veri üretilmesi
 
  • TTS (Text To Speak – metni konuşmaya çevirme) teknolojileri sayesinde konuşan özel yazılım geliştirme (Speech BOT’ların) hizmetleri
  • ASR (Automatic Speech Recognation – Sesi metne dönüştürme) teknolojileri ile ses kayıtlarının metne dönüştürülmesi, konuşmanın IVR içerisinde algılanması senaryoları hizmetleri
Karel Bulut Çağrı Merkezi Entegrasyon Yetenekleri

Kurumsal Yazılımlar

Oracle Siebel CRM
Oracle Siebel CRM ile tam entegre, web arayüzleri üzerinden Karel çağrı merkezi fonksiyonları kullanılabilir. Çağrıyı cevaplama/başlatma, müşteri bilgilerinin gösterilmesi, müşteri kartında geçmiş arama ve ses kayıtlarının gösterilmesi gibi operasyonlar Siebel ekranlarından yapılabilir.
Oracle RightNow CRM (Bulut)
Oracle RightNow Toolbar entegrasyonu ile web arayüzleri üzerinden Karel çağrı merkezi fonksiyonları kullanılabilir.
Microsoft Dynamics
Karel veri erişim paketinde yer alan API’ler kullanılarak Dynamics ekranlarında müşteri kartının otomatik getirilmesi, geçmiş müşteri kayıtlarına ulaşılması, tıkla ara fonksiyonları kolaylıkla sağlanabilir.
SAP
Karel veri erişim paketinde yer alan API’ler kullanılarak SAP müşteri bilgilerinin operatörlere otomatik getirilmesi, geçmiş müşteri kayıtlarına ulaşılması, tıkla ara fonksiyonları sağlanabilir.
Salesforce
Salesforce kullanan kurumlar Karel ÇM Entegrasyonu sayesinde operasyonlarını daha kolay yönetebilirler. Müşteri kartının otomatik getirilmesi, müşteri bilgilerinden tek tıkla çağrı başlatılması en çok kullanılan fonksiyonlardır.
Logo CRM
Logo’nun bulut tabanlı CRM çözümünü Karel Bulut Çağrı Merkezi ile birlikte kullanarak maliyet avantajı yakalanabilir. Entegrasyon sayesinde gelen aramalarda müşteri temsilcisi ekranında müşteri kartlarının otomatik açılması sağlanabilir.
Next4biz
Next4Biz müşteri hizmetleri yazılımı kullanan kurumlar Karel Çağrı Merkezini ve Karel telefon uygulamasını ekran dışına çıkmadan yönetebilirler. Müşteri kayıtları, çağrı yönetimi, hepsi tek bir ekran üzerinde...
Windesk
Signum ile yapılan entegrasyonlar sayesinde Windesk Platform web arayüzlerinden çağrı merkezi fonksiyonları da kullanılabilir. Gelen çağrıyı cevaplama, çağrı başlatma, aramalarda müşteri bilgilerinin otomatik gösterilmesi, müşteri kartında geçmiş arama ve ses kayıtlarının gösterilmesi gibi operasyonlar windesk ekranları üzerinden gerçekleştirilebilir.

ZOHO CRM
Zoho kullanan kurumlar Karel ÇM Entegrasyonu ile gelişmiş bir çağrı merkezi operasyon imkanına sahip olabilirler. Çağrı merkezi fonksiyonları ve Zoho’nun gelişmiş CRM özellikleri, farklı kanallardan gelen talepleri karşılayabilme yetenekleri birlikte kullanılabilir.

Turizm ve Rezervasyon Uygulamalarıyla Entegrasyonlar

Karel Çağrı Merkezi, turizm sektöründeki çeşitli rezervasyon uygulamaları ile entegre edilerek kurumlara tam bir çözüm seti sunarak önemli bir rol üstlenebilir.

PROTEL / Fidelio Otel ve Turizm Rezervasyon Sistemleri Entegrasyonu
Gelişmiş ve Fidelio ile entegre çalışabilen Otel/Turizm Rezervasyon çözümleri, partnerimiz Protel ile birlikte kurumların hizmetindedir.
Ortak geliştirilen ekranlar üzerinden kolaylıkla rezervasyon talepleri alınabilir ve kayıtların otel yönetim sisteminde otomatik oluşturulması sağlanabilir.

Belediye Beyaz Masa/Mavi Masa Uygulamalarıyla Entegrasyonlar

 

Çağrı merkezi çözümlerimiz, belediyeler ile su ve kanalizasyon gibi bağlı kurumlarının ihtiyaç duydukları kapsamlı vatandaş ilişkileri yazılımlarına entegre edilebilir.

İster bulut, ister on premise yani kuruma özel kurulum çözüm ihtiyaçlarında, kurum operatörleri tek ekran üzerinden farklı kanallardan gelen vatandaş taleplerini karşılayabilir.

Türkiye’nin pek çok noktasında hizmet verdiğimiz kurulumlardan gelen deneyim ile yeni projelerde yeni ihtiyaçlara özel geliştirmeler yapılabilir.

Hastane Randevu Sistemi Entegrasyonları


Hastanedeki randevu ve HBYS sistemleri ile yapılacak entegrasyonlar sayesinde hizmet kalitesinin ölçülmesi ve maksimize edilmesi sağlanabilir.

Hukuk/Borç Takip Çözümleri Entegrasyonları


Borç takibi yapan kurumların araçlarımızı kullanması sayesinde verimlilikleri artırılabilir. Ses kayıtlarının sentezlenmesi ile anlaşma oranlarının maksimize edilmesi için özel çözümler geliştirilebilir.

Dağıtım Kurumlarına
Özel Hizmetler


Elektrik Dağıtımı gibi geniş coğrafyaya hizmet veren kurumların müşteri temsilciliği ve saha ekipleri arasında köprü vazifesi gören entegrasyonlarla kurumlara özel çözümler sağlanabilir.

Müşteri Memnuniyeti ve Kalite Yönetim Senaryoları


Otomatik dış arama ve gelen arama senaryoları sağlayan çağrı merkezi fonksiyonlarımız müşteri memnuniyeti ve kalite yönetimi amaçlı kullanılabilir.

ISO 10001 / ISO 10002 Kalite Yönetimi ve Müşteri Memnuniyeti standartlarını karşılayan servislerimiz kurumların CRM uygulamaları ile kolayca entegre edilebilir ve anket uygulamaları memnuniyet ölçümü ile raporlaması CRM ve Çağrı Merkezi arayüzlerinin ikisi üzerinden de kullanılabilir. Gelişmiş raporlama ve servis kalitesi ölçümü için kurumlara gerekli altyapı sağlanmış olur.

PBX Sistemleri

Karel Çağrı Merkezi Platformu, Karel kullanan kurumların bir numaralı tercihi olmak üzere geliştirilmiş özel fonksiyonlarıyla kurumlara sadece bir çağrı merkezi olarak değil gelişmiş pek çok iletişim özelliğini sağlayabilen bir altyapı olarak hizmet verebilir.
Farklı marka santral kullanan kurumlar SIP veya PRI Gatewayler aracılığı ile Karel Çağrı Merkezi Platformu’nu kolaylıkla kullanabilir. Operatör aboneler arası çağrı trafiği, gelişmiş IVR senaryoları, çok lokasyonlu kurumlara özel projeler çözüm seti içerisinde sunulabilir.
Farklı santral sistemleri ile SIP veya Gatewayler aracılığıyla Karel Çağrı Merkezi Platformu entegre edebilir. Operatör aboneler arası çağrı trafiği, gelişmiş IVR senaryoları, çok lokasyonlu kurumlara özel projeler, raporlamalar çözüm seti içerisinde sunulabilir.

Uç Birimler


Çözüm seti içerisinde Karel ürünleri yanısıra SIP tabanlı uç birimler desteklenebilir.

Otomatik konfigürasyon sayesinde yüzlerce ve hatta binlerce uç birimi tak kullan şeklinde kolaylıkla sistemlerde yönetilebilir.

Otomatik konfigürasyon desteklenen geniş ürün portföyümüzle ilgili bilgi almak için satış birimlerimizle görüşebilirsiniz.

Çözüm Ortakları

Her sektördeki geliştiriciler, Karel’in de desteği ile çok gelişmiş entegrasyonları kolayca sağlayarak listemizde yer alabilir ve çeşitli partnerlik imkanları yaratılarak kurumlara ortak değer üretilebilecek özel çözüm setleri geliştirilebilir.