Ana içeriğe atla
En

Doğan Holding ve Aydın Doğan Vakfından Antakya Medeniyetler Korosu ile İşbirliği

Doğan Holding ve Aydın Doğan Vakfı olarak medeniyetler arasında köprü kuran ve ortak değerlerimizi birbirinden güzel ezgileriyle yansıtan Antakya Medeniyetler Korosu ile uzun soluklu bir iş birliğine imza atıyor. Bu iş birliği kapsamında 3 yıl boyunca Doğan Holding koronun ana destekçisi olacak. Bu yıl Aydın Doğan Ödülü’nün 27’ncisini Antakya Medeniyetler Korosu’na veren Aydın Doğan Vakfı da depremde büyük kayıplar yaşayan koronun müzik ekipmanlarının alımı ile koronun faaliyetlerinin devamlılığı için destek sağlayacak.

Antakya Medeniyetler Korosu, 6 Şubat akşamı Antakya Köprübaşı'nda saat 18.00'de gerçekleşecek olan ağıt programıyla depremin yıl dönümünde bir anma etkinliği düzenleyecek. Antakya Medeniyetler Korosu, sanatın birleştirici gücünü kullanarak toplumsal iyileşmeye katkı sağlamaya devam etmeyi hedefliyor.

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begüm Doğan Faralyalı Antakya Medeniyetler Korosu ile olan iş birliklerini şu sözlerle ifade etti; “Ülkemizi derin bir kedere boğan ve bir yıl geçmesine rağmen yüreğimizde hala taze acılar olarak varlığını sürdüren deprem felaketinin ardından en önemli hatırlatma bizi biz yapan değerlerin farkındalığıdır. Yaralarımızı sarmak ve daha güçlü bir şekilde ayağa kalkmak için en çok da özümüze, kültürümüze sahip çıkmaya ihtiyacımız var. Hayata can veren makamlarıyla toplumu bir arada tutmayı amaçlayan Antakya Medeniyetler Korusu ile beraber Anadolu’nun kadim değerlerine sahip çıkacak, onları geleceğe taşıyacağız. Anadolu'nun zengin kültürel mirasını çeşitli ezgilerle sanki bir ayna tutarcasına yansıtan Antakya Medeniyetler Korosu’nu desteklerken, Doğan Holding olarak pusulamız kabul ettiğimiz değerlere sahip çıkıyor ve daha iyi bir gelecek yaratma amacımıza hizmet ediyoruz.”

Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat da iş birliği hakkındaki görüşlerini şöyle dile getirdi; “Bizler Antakya Medeniyetler Korosu olarak, 2007 yılından itibaren ülkemizdeki bir arada yaşama kültürünü tüm dünyaya göstermek için kurulmuş bir topluluğuz. 6 Şubat depreminden sonra maalesef koromuzdan 7 arkadaşımızı kaybettik, bunun yanı sıra umutlarımızı kaybettik. Böyle bir zamanda Doğan Grubu bizi unutmayıp, hem 2023 Aydın Doğan Ödülü’nü bize vererek, hem de bu işbirliği kapsamında maddi ve manevi destek vererek geleceğe umutla bakmamızı sağlamışlardır. Kendileri ile gerçekleştirdiğimiz böylesine anlamlı bir birliktelik için Doğan Holding ve Aydın Doğan Vakfı’na sonsuz şükranlarımızı sunarız.”