Karel ve Nokia'dan 4.5G ve 5G Baz İstasyonlarının Türkiye'de Üretimi İçin İşbirliği

Buradasınız

Karel ve Nokia'dan 4.5G ve 5G Baz İstasyonlarının Türkiye'de Üretimi İçin İşbirliği
Karel, Nokia ile birlikte Ankara'daki üretim tesislerinde 4.5G ve 5G radyo ekipmanları üretmek için işbirliği anlaşması imzaladı. Yerel operatörlerin ihtiyaçları için üretilecek 4.5G baz istasyonu ekipmanlarının ilk sevkiyatları yakın zamanda gerçekleşecek ve bu ekipmanlar "Yerli Ürün" sertifikalı olarak kullanılmaya başlanacak.

Karel ve Nokia, 2022 yılının birinci çeyreğinde Türkiye'de ortak üretim yapmak amacıyla bir sözleşme imzaladı. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca en yüksek kalitede üretim sürecini oluşturmaya ilişkin muazzam bir proje tamamlandı. Kendi alanında büyük bir bilgi birikimine sahip olan Karel mühendisleri ile Nokia çalışanları arasında karşılıklı olarak bilgi ve deneyimler aktarıldı. Yüksek üretim standartları ve ileri teknolojili makineler ile Karel üretim tesislerinde yeni istihdam oluşturularak üretime başlandı.

Açılış Töreni Gerçekleşti
17 Mayıs’ta gerçekleşen açılış törenine Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ve çeşitli bakanlıklardan temsilciler, resmi davetliler, mobil operatörlerin üst düzey yöneticileri ile Finlandiya Büyükelçiliği'nden temsilciler de katılım sağladı.