KAREL MOBİL Uygulaması Gizlilik Politikası

Buradasınız

Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. ("Karel"), web sitemiz, ürünlerimiz ve hizmetlerimizi kullanan müşterilerin ve kullanıcıların gizliliğini korumayı taahhüt eder. Bu Gizlilik Politikası, sizden ne tür kişisel veriler toplandığını ve bunların nasıl kullanıldığını açıklar. Bu Gizlilik Politikası, ürünlerimizi veya hizmetlerimizi kullanımınızdan elde ettiğimiz verilere yöneliktir. Web sitemizi, ürünlerimizi veya hizmetlerimizi kullanarak kişisel bilgilerinizi göndermeniz Karel tarafından bilgi toplama ve kullanılmasını kabul ediyor olduğunuzu göstereceğinden dolayı aşağıdaki gizlilik politikasının tümünü okumanızı tavsiye ederiz.
Ayrıca, Gizlilik Politikamızın size sunduğumuz ürünler, hizmetler ve teknolojilerdeki gelişmelere bağlı olarak zaman zaman değişebileceğini lütfen unutmayın. Herhangi bir değişiklik olup olmadığını lütfen periyodik olarak kontrol edin.
Karel, Internet üzerinden verdiğiniz bilgilerin mahremiyetine önem vermektedir.

Kişisel Bilgilerinizin Toplanması
Karel ürünlerimiz ve hizmetlerimizle ilgili en iyi deneyimi sizlere sunmayı amaçlamaktadır. Ürünlerimizden veya hizmetlerimizden birini satın aldığınızda, bir uygulamaya kaydolduğunuzda veya destek için bizimle iletişime geçtiğinizde, bu verilerin bir kısmını sizden talep ederiz. Ayrıca hata raporlarıyla veya aygıtınızda çalışan yazılımlardan veri kullanımınızla ilgili raporlar alarak hizmetlerimizle nasıl etkileşim kurduğunuzla hakkında bilgi elde ederiz.
Topladığımız veriler, kullandığınız ürünlere, hizmetlere ve özelliklere bağlı olarak aşağıdakileri içerebilir:
İsim ve iletişim bilgileri: Ad ve soyadınız, e-posta adresiniz, posta adresiniz, telefon numaranız ve diğer benzer iletişim verileri
Kimlik Doğrulama Bilgileri: Uygulamada kimlik doğrulama ve hesap erişimi için kullanılan şifreler ve güvenlik bilgileri
Demografik veri: Bulunduğunuz ülke ve tercih edilen dil gibi sizinle ilgili veriler
Ödeme verileri: Siz veya üçüncü taraflarca satın alma işlemleri yapılması durumunda kredi kartı numarası, CCV numarası veya PayPal hesap bilgileri gibi ödemenizi yapmak için gerekli veriler
Kullanım verileri: Siz ve cihazınızın hizmetlerimizle nasıl etkileşime geçtiğine ilişkin veriler. Bu, kullandığınız özellikler, satın aldığınız öğeler, IP adresiniz, cihaz tanımlayıcıları, bölgesel ve dil ayarları da dahil olmak üzere, cihazınıza ve hizmetlerimize bağlanmak için kullandığınız ağ hakkındaki veriler, işletim sisteminiz ve aygıtınızda yüklü olan diğer Karel yazılımı hakkında bilgiler içerebilir. Ayrıca, ürünlerin veya hizmetlerin performansı ve onlarla yaşadığınız herhangi bir sorunla ilgili veriler bulunur.
Konum verileri: Bulunduğunuz konum hakkında iki şekilde bilgi elde edilmesi mümkün olabilir. Bir ürün veya hizmeti kaydettiğinizde veya satın aldığınızda, fatura adresini veya ülke konumu bilgisi alınabilir. Ayrıca, IP adresinizden konum verisi türetebilir.
İçerik: Kullandığınız hizmetleri sunmak için gerektiğinde kullanılan dosyalar ve iletişim bilgileri. Örneğin, Karel mesajlaşma servisini kullanarak bir mesaj alırsanız, siz silmeyi seçene kadar o mesajın içeriğini softphone istemcinize teslim etmek, size göstermek, cevaplamanıza izin vermek ve mesajı saklamak için bu mesajın içeriğini toplamamız gerekir.
Kişisel Verileri Nasıl Kullanırız?
Karel, toplanmakta olan verileri, size sunduğumuz hizmetleri sağlamak, deneyimlerinizi geliştirmek ve kişiselleştirmek için kullanır. Ayrıca bu verileri, güvenlik güncellemeleri, hesap durumu bildirimleri ve ürün değişiklikleri veya güncellemeleri hakkında bilgi göndermek üzere sizinle iletişim kurmak için kullanabiliriz. Verilerinizi nasıl kullandığımızla ilgili daha ayrıntılı bilgi aşağıda özetlenmiştir:
Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi sağlamak ve geliştirmek. Sunduğumuz hizmetleri sağlamak ve geliştirmek için gerekli verileri kullanıyor ve gerekli iş operasyonlarını gerçekleştiriyoruz. Buna, hizmetleri işletmek, hizmetlerin performansını korumak ve iyileştirmek, yeni özelliklerin geliştirilmesi, araştırma yapılması ve müşteri desteği sağlanması da dahildir.
İletişim. Sizinle iletişim kurmak topladığımız verileri kullanırız. Örneğin, bir abonelik bittiğinde, güncellemeler geldiğinde sizi bilgilendirmek, bir ankete katılmaya davet etmek veya size sunulan yeni ürünler veya hizmetler hakkında sizi bilgilendirmek için e-posta veya diğer yollarla sizinle iletişime geçebiliriz. Ayrıca, Haber Abonelik listemiz gibi e-posta aboneliklerine kaydolmayı ve aboneliğinizle birlikte promosyon materyali almayı isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. Toplanan hiçbir bilgi üçüncü şahıslarla paylaşılmamaktadır. Promosyon materyali e-postalarımızın içeriğindeki bir bağlantı ile gelecekteki postalardan çıkma seçeneğiniz mevcuttur. mhb@karel.com.tr adresine e-posta göndererek aboneliğinizi iptal etmek için doğrudan Karel ile iletişime geçebilirsiniz.
Bildirim almak. Gelen çağrıları ve yazılı mesajları size bildirmek için uygulamalarımız cihazınızdaki bildirim servisini kullanır. Bildirim hizmetlerimizi uygulamalarımızda kullanmak istemiyorsanız, uygulamada veya cihazınızda bulunan ayarları kapatın.
Düzeltmeler / Şikayetler
Hesap bilgilerinizi (ör. Ad, adres veya fatura bilgileri) değiştirmek veya yanlış bilgilerinizi düzeltmek için mhb@karel.com.tr adresine e-posta ile bildirimde bulunabilirsiniz.
Güvenlik
Karel, yapılan tüm işlemlerin güvenliğini sağlamak için büyük özen gösterir ve en son teknolojileri kullanır. Yetkisiz erişimi önlemek, veri doğruluğunu korumak ve bilgilerin uygun bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla çevrimiçi olarak toplanan bilgilerin güvenliğinin sağlanması için gerekli önlemler alınmıştır.

KAREL Mobil - Privacy Policy

Karel Elektronik San. ve Tic. A.Ş. (“Karel”) is committed to protecting the privacy of customers and users of our website, products and services. This Privacy Policy explains what personal data we collect from you and how we use it. This Privacy Policy pertains to our online collection of data from our web properties and to our collection of data from your use of our products or services. We encourage you to read the full policy below as by using our website, products or services, and submitting any personal information, you consent to the collection and use of this information by Karel.
Also, please be aware that our Privacy Policy may change from time to time to evolve with the products and services we offer you and changing technologies. Be sure to check back here periodically for any changes.
Karel is sensitive to the private nature of information you provide to us over the Internet.

Personal Data We Collect
Karel collects data to operate effectively and provide you with the best experiences with our products and services. You provide some of this data directly when you purchase one of our products or services, register for a program, or when you contact us for support. We also get some of it by recording how you interact with our services, for example, using technologies like cookies, receiving error reports or usage data from software running on your device, or tracking IP addresses when you visit our website.
Data we collect depends on the products, services and features you use, and can include the following:
Name and contact data. We collect your first and last name, email address, postal address, phone number, and other similar contact data.
Credentials. We collect passwords and security information used for authentication and account access.
Demographic data. We collect data about you such as your country and preferred language.
Payment data. We, or our third party service providers, collect data necessary to process your payment if you make purchases, such as your credit card number, CCV number or PayPal account information.
Usage data. We collect data about how you and your device interact with our services. This includes data, such as the features you use, items you purchase, and web pages your visit. This also includes data about your device and the network you use to connect to our services, including IP address, device identifiers, regional and language settings. This includes information about the operating systems and other Karel software installed on your device. And it includes data about the performance of the products or services and any problems you experience with them.
Location data. We collect information about your location in two ways. When you register or purchase a product or service we may request a billing address or country location. We also may derive data from your IP address.
Content. We collect content of your files and communications when necessary to provide you with the services you use. For example, if you receive a message using a Karel hosted messaging service, we need to collect the content of that message in order to deliver it to your softphone client, display it to you, enable you to reply to it, and store it for you until you choose to delete it.
How We Use Personal Data
Karel uses the data we collect to provide you with the services we offer and to improve and personalize your experiences, as well as the products and services Karel provides. We also may use the data to communicate with you, including sending you information on security updates, account status notices and product changes or updates. Further details on how we specifically use your data are outlined below:
Providing and improving our products and services. We use data to provide and improve the services we offer and perform essential business operations. This includes operating the services, maintaining and improving the performance of the services, including development of new features, research, and providing customer support.
Communications. We use the data we collect to deliver and personalize communications with you. For example, we may contact you by email or other means to inform you when a subscription is ending, let you know when updates are available, remind you about items left in your online shopping cart, invite you to participate in a survey, or tell you about new products or services available to you. Additionally, you can choose to sign up for email subscriptions, like our News Subscription list, and choose whether you wish to receive promotional material along with your subscription. We do not sell any information we collect to third parties. With any of our promotional material emails, you will have the option to unsubscribe from future mailings from a link within the email communication. You can also contact Karel directly in order to unsubscribe by emailing mhb@karel.com.tr.
Push notification. To let you know of incoming calls, chats and other messages, our apps use the notification service on your device. If you don’t want to use the notification services with our applications, turn it off in the settings found in the application or your device.
 
Corrections/Complaints
Karel shall honor email requests sent to mhb@karel.com.tr from customers to change their account information (i.e., name, address or billing information) or otherwise correct inaccurate information.
Security
We take great care and use the latest technologies to ensure the security and safety of all your transactions with Karel. To prevent unauthorized access or disclosure, maintain data accuracy, and ensure the appropriate use of information, we have put in place safeguards to secure the information we collect online.