İletişim Ürünleri ve Çözümleri

Buradasınız

Otomotiv Projeleri

Karel Ar-Ge'den yenilikçi otomotiv projeleri...

Karel’in önemli ve hızla büyüyen faaliyet alanı olan otomotiv projeleriyle, yeni teknoloji ve uluslararası yüksek standartlarla,Türkiye’de ve yurtdışında üretim yapan otomotiv şirketlerinin kullanımına yönelik kapsamlı
faaliyetler yürütülmektedir.

Karel Otomotiv Projeleri - Elektronik Ayna

Karel’in otomotiv sanayi çözümleri, sürücü destek sistemleri ve araç üzeri çevresel görüş odaklı başlayıp yıllar içinde eklenen elektronik kontrol üniteleri, yeni nesil araç eğlence sistemi yazılımları, park asistanı kontrol ünitesi, koltuk kontrol ünitesi, bagaj kapağı kontrol ünitesi, ticari araçlar için RF tabanlı cisim algılama modülü ve otonom sürüşe yönelik çevresel görüş ekipmanlarıyla tümleşik çalışabilecek ana işlemci  ünitesi gibi geniş bir yelpazeye yayılmıştır. Bu kapsamda; Karel’in günümüz görüntü işleme teknolojilerinin içerecek şekilde geliştirdiği çevresel görüş sistemleri yurtdışı dahil olmak üzere satış ve teslimatları hedeflenmektedir.
Karel üretim tesislerinin otomotiv üretim yetkinliği kazanabilmesi amacıyla hammaddeden itibaren izlenebilirlik de sağlayacak şekilde IATF16949 çalışmalarına başlanarak tamamlanmış ve üretim tesisleri otomotiv alanında üretim yapabilmesi yeteneği kazanmıştır.

Geliştirilen yüksek teknoloji ve üzerinde gömülü yazılım yer alan ürün gruplarının global araç üreticileri tarafından kullanılabilmesi için gerekli olan otomotiv süreçleri araştırma geliştirme faaliyetleri kapsamında devreye alınmıştır ve ASPICE seviye 2 hedefi ile proje faaliyetleri yürütülmektedir.

Çalışmalar uluslararası otomotiv siber-güvenlik standartlarına uyumlu olarak ISO21434 yetkinliği ile yapılmaktadır. Araç elektroniği alanında üzerinde yazılım barındıran katma değerli ürünler üretme hedefi doğrultusunda otomotiv üretimine yönelik özel bir üretim hattı üretimde yer alacak şekilde planlama faaliyetleri tamamlanmış, bu amaçla hat üzerinde gerekli ekipmanın temin süreci başlatılmıştır.