Satış - Pazarlama

Buradasınız

1986 yılında kurulan Karel, Türkiye'nin haberleşme alanında elektro-mekanik sistemlerden elektronik sistemlere geçişine öncülük eden haberleşme alanının lider firmasıdır. Uzun yıllardır açık ara pazar lideri olan Karel en son, uluslararası pazar araştırma kuruluşu MZA’nın raporuna göre PBX pazarında %50’lik pazar payı ile lider konumdadır. Türkiye bilişim sektöründe faaliyet gösteren firmaların net satış gelirlerine göre hazırlanan “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması” sonuçlarına göre “Türkiye Merkezli Üretici - Donanım” ve “Telekomünikasyon Altyapı Donanımı, Türkiye Merkezli Üretici” kategorilerinde birinci sıradadır. Aynı zamanda satış gelirlerine göre son 3 yılda en iyi performans gösteren ilk 20 bilişim şirketi içine giren KAREL, donanım ihracatı gelirlerine göre de ilk 10 şirket içinde yer almıştır.

Global ölçekli hedeflere sahip Karel, Uluslar arası araştırma kurumu MZA verilerine göre dünyanın da en büyük 15 üreticisinden biri olarak tescillenmiştir.

Marka değeri olarak da Pazar lideri olan Karel, Recon Araştırma Şirketinin Türkiye genelinde yaptığı araştırmaya göre en yüksek değere sahip santral markası olarak belirlenmiştir.

Bugün aralarında gelişmiş Avrupa ülkelerinin de bulunduğu 30'dan fazla ülkeye, Karel markasıyla ürün ve teknoloji ihracatı gerçekleştirmektedir. Telekomünikasyon gibi büyük Ar-Ge gücüne ve yatırıma ihtiyaç duyulan bir sektörde dünya devi firmalarla rekabet etmektedir.

Karel'in iç pazardaki hedef kitlesi, coğrafi olarak tüm Türkiye ve ağırlıklı olarak işyerleridir. Bunun yanı sıra, son yıllarda Karel, ürün sunumunu çeşitlendirerek bireysel tüketicileri ve ev pazarını da içerisine alacak biçimde hedef kitlesini genişletmiştir.

Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Van ve Bursa olmak üzere 6 bölgeden yönetilen satış faaliyetleri, yurt çapındaki toplam 300’ün üzerine Yetkili Satıcı ile 1500’den fazla satış ve servis noktasıyla hizmet vermektedir. Türkiye'deki 81 ilin tamamında en az bir Yetkili Satıcı ile satış ve satış sonrası hizmet alanında sektörün en yaygın ve etkin satış ve satış sonrası hizmet ağına sahiptir. Karel sektörün Türkiye'ye penetre olmuş en büyük ve en başarılı dağıtım kanallarından biri olan dağıtım örgütünü sürekli desteklemekte, denetlemekte, hizmet kalitesini ve performansını gerek teknik, gerekse ticari konulara yönelik eğitimlerle iyileştirmektedir.

Şirket tarafından satılan tüm ürünler, Karel markası ile pazara sunulmaktadır. Ürünlerinin kalitesi ve güvenilirliği, tüketicilerin gelişen ve değişen gereksinimlerine göre uyarlanabilmesi, firmalara özel çözümler sunabilmesi, fiyatlarının rasyonelliği ve satış sonrası hizmetlerinin kalitesi ve yaygınlığı Karel'in telekomünikasyon sektöründeki başarısının ve rekabet gücünün temel nedenleri olmuş ve Karel'i Türkiye'deki PABX sektöründe pazar lideri yapmıştır.