Elektronik Ayna

E-Ayna, askeri ve ticari araçlar üstüne yerleştirilen kameralarla arka sağ ve sol görüntünün alınmasını sağlayan kamera destekli görüş sistemidir.

Elektronik Ayna (E-Ayna) kısaca, Askeri veya Ticari araçlar üstüne yerleştirilen kameralarla sürücünün arka sağ ve sol görüntüyü araç içindeki ekranlarda herhangi bir dış çevre koşulundan etkilenmeden görmesini sağlayacak, UN ECE 46-04 sayılı yönetmelikte belirtilen kamera destekli görüş sistemidir. Araçların  üzerine geleneksel ayna takılması gereğini ortadan kaldırır. Sürücüye daha geniş açılı görüş imkanı sunar.
 
Askeri zırhlı araçlarda pencerelerin küçük olması nedeni ile geleneksel aynalar iyi görüş imkanı sunamamaktadır. Ayrıca geleneksel  ayna  operasyon durumunda büyük bir hedef olarak dezavantaj yaratmaktadır. E-Ayna'nın "ayna" modülleri araç içine monte edildiğinden ve "kamera" modülleri ise hedef oluşturamayacak kadar küçük olduğundan bu dezavantaj ortadan kaldırılmaktadır.  E-Ayna, yağmurlu ve karlı havalarda, pencere buğulanması, su ve çamur birikimi gibi konulardan etkilenmemektedir.

Güvenlik, Ergonomi ve Performans Özellikleri: ISO 16505:2015
Araç Hava Direncinde Azalma: %2
Araç Yakıt Tüketiminde Azalma: %2
Açılma Süresi: <2sn
Kamera-Ekran Gecikme Süresi: 90msn
Cihaz Çalışırken Tüketeceği Maksimum Güç: <20W
Ekran Özelliği: Capacitive Touch TFT LCD
Kamera Özelliği: 2x MIPI CSI
İşletim Sistemi: Linux
Kör Nokta Uyarı Sistemi: +