TD116 Sağlamlaştırılmış Analog Telefon (IP55)

Şok ve titreşime dayanıklı, su geçirmez
TD116 askeri standartlara uygun olarak gemi ve benzeri platformlarda, titreşim ve sok altında fonksiyonlarını eksiksiz yerine getirebilen özgün tasarımlı telefon çözümüdür. TD116, tüm mekanik parçaları ve tasarımıyla beraber IP55 sızdırmazlık özelliğine sahiptir.
 
TD116 Telefon titreşim ve darbe etkisinin yoğun olduğu gemi ve askeri ortamlarda kullanılma durumuna uygun olarak geliştirilmiştir. TD116 Telefon, “MIL STD 810G 514.6 Prosedür I, Cat.21” standardına göre titreşim testlerinden ve “22g 11ms” sok testinden başarıyla geçmiştir. Ayrıca, gemi ve kara şartlarındaki nem, tuz ve sıcaklık koşullarında cihazın kesintisiz çalışması sağlanmıştır. Cihazın çalışma sıcaklık aralığı -20/55 0C’dir.
 
Askeri araçlarda kullanılmasına rağmen TD116 Telefon kolay kullanım ergonomisine sahiptir. Telefonun üzerinde zil sesi tipi seçimi, zil sesi şiddetini ayarlama ve tuş takımı aydınlatma seviyesini ayarlama imkanı bulunmaktadır. TD116 Telefonun ahize kordonu sarsıntılı ortamlarda belirlenen güvenlik standartlarına uygun olarak seçilmiştir.