Ana içeriğe atla
En

CCTV Monitör Çeşitleri Nelerdir?

Güvenlik Kamera Sistemleri

“Kapalı Devre Kamera Sistemi” anlamına gelen CCTV, günümüzde her alanda yaygın bir kullanıma sahiptir. Özellikle güvenlik ve tedbir sağlama amaçlı kullanılan CCTV sistemleri, uzaktan izleme, kayıt altına alma gibi farklı teknolojik özelliklere sahip olabilmektedir. Bu özellikler kullanıcı tercihi ve kullanım alanına bağlı olarak şekillenebilmektedir.

CCTV sistemlerinde,  merkezi bir alandan ya da uzaktan kamera izleme yapılabilmesi için CCTV monitörlere ihtiyaç duyulabilmektedir. CCTV monitörler, kullanım yerine göre çeşitli büyüklük ve özelliklerde üretilebilmektedir. En çok kullanılan CCTV ekranları arasında LED, LCD, TFT ekran tipleri ile VideoWall ve araçlar için üretilmiş Mobil Araç Monitörleri bulunmaktadır.

Ev ve ofis ortamlarında kullanılabilecek CCTV monitörler, farklı büyüklüklerde üretilebilmektedir. Genellikle 2,5 inç ile 26 inç arasında değişen monitörler, LED, LCD ya da TFT ekran tiplerinde üretilebilmektedir. Bu monitörler üzerinde CCTV kamera girişi yanında VGA ve HDMI girişleri bulunabilmektedir. Küçük ekran boyutuna sahip olan CCTV sistemler şarjlı kullanıma sahip olabilmektedir.

Araç içi kullanıma uygun olarak üretilmiş CCTV monitörlerin boyutları 2.5 inç ile 7 inç arasında değişebilmektedir. Genellikle PAL ve NTSC sistemlerini destekleyen bu monitörler, kullanılan CCTV sistemine bağlı olarak ses çıkışı da bulunabilmektedir.

CCTV kamera sistemi montajı yapan teknik elemanlar için geliştirilmiş CCTV monitörler de bulunmaktadır. Genellikle 3.5 inç büyüklüğe sahip olan bu CCTV test monitörleri, bileğe takılabilen bir yapıya sahiptirler. Şarj edilebilme özelliğine sahip olabilen bu bilek monitörleri, kamera montaj elemanının işini kolaylaştırabilmektedir.

Endüstriyel kullanım için tasarlanmış olan VideoWall sistemi, tek bir parçadan meydana gelebildiği gibi birçok monitörün birleştirilmesiyle de yapılabilmektedir. Videowall sistemi sayesinde büyük bir ekran üzerinde daha geniş bir alan yüksek görüntü kalitesiyle izlenebilmektedir. 

Daha fazla bilgi için; Kamera Güvenlik Sistemleri

<< Bilgi Bankası

Diğer Bilgiler