Güvenlik Kamerası Cep Telefonundan Nasıl İzlenir?

Buradasınız

Güvenlik Kamerası Cep Telefonundan Nasıl İzlenir?
Günlük yaşamın her alanında, güvenlik ve tedbir amaçlı kullanılan güvenlik kameraları, teknolojik gelişimlerle birlikte bir alana bağlı olmaksızın farklı noktalardan ve farklı cihazlardan izlenebilmektedir. Özellikle akıllı cihazların kullanımının yaygınlaşması, güvenlik kameraları takibinin, mobil platformlar üzerinde de yapılabilmesine imkan sağladı.

Güvenlik kameralarının cep telefonundan izlenmesi, iki yöntemle sağlanabilmektedir. Cep telefonundan browser (tarayıcı) aracılığıyla ya da kamera sistemine uygun cep telefonu programları kullanarak güvenlik kamerası sistemi uzaktan izlenebilmektedir. Her iki yöntemde de unutulmaması gereken nokta cep telefonundan kamera izlemesi yapabilmek için internet bağlantısı gerekmektedir.

Cep telefonunda browser (tarayıcı) üzerinden güvenlik kamerası izleyebilmek için öncelikle mobil cihazda güvenlik kamerasını izleyebilmek için uyumlu tarayıcı kullanılmalıdır. Son sürüm tarayıcılar genellikle güvenlik kamerası sistemlerine tam uyum sağlayabilmektedir. Fakat eski sürüm bir tarayıcı kullanılacaksa, tarayıcı ayarlarından ActiveX Denetimine izin verilmelidir. Bu ayarlardan sonra güvenlik kamerası sistemine ait IP ve port numarası, tarayıcının adres çubuğuna girildikten sonra kameraya ait şifre ile giriş yapılarak cep telefonundan kamera izleme yapılabilmektedir.

Güvenlik kameralarının akıllı bir cihaz (cep telefonu, tablet vb.) üzerinden izleme yapılacağı durumlarda, cep telefonu kamera izleme programı uygulamaları kullanmak gerekebilmektedir. Cep telefonları için üretilmiş bu uygulamalar, güvenlik kamerası izlenmesini daha kolay ve işlevsel hale getirebilmektedir. Akıllı cihazlarda yüklü bulunan işletim sistemine (IOS, Android, Windows, Nokia) göre değişiklik gösteren güvenlik kamerası cep telefonu programları, sanal mağazalar(AppStore, Google Play, Windows Phone, Nokia Ovi) üzerinden yüklenebilmektedir.

Güvenlik Kamerası İzleme Programı Nedir?
Güvenlik Kamerası İzleme Programı Nedir? Ev ve işyerlerinin yanı sıra halka açık ortamların güvenliğinin sağlanması konusunda, güvenlik kamerası sistemleri büyük önem taşıyabilmektedir. Güvenlik kamerası sistemi, temel olarak donanım ve yazılım bileşenlerinden meydana gelebilmektedir. Kamera sisteminin donanım kısmını; kameralar, dijital kayıt cihazları, lensler vb. ürünler oluşturabiliyorken yazılımsal kısım; kamera sisteminin işleyişini sağlayan programlardan oluşabilmektedir. Bu programlar sayesinde güvenlik kameralarından gelen görüntüler; kayıt altına alınıp tekrar izlenebildiği gibi arşivlenip saklanabilmektedir.

Kamera sistemlerinde kullanılan güvenlik kamerası izleme yazılımları, networke bağlı kameraların izlenmesi için geliştirilmiş izleme istemcisi olarak çalışmaktadır. Kamera izleme programları genel olarak görüntü kaydetme, yerel kayıt izleme, geçmişe dönük görüntüleri izleyebilme özellikleri bulunabiliyorken gelişmiş kamera takip programları uzaktan kayıt izleme, renk ve kontrast ayarı, çözünürlük ve kare hızı değiştirebilme, kullanıcı yönetimi gibi özellikleri barındırabilmektedir.

Güvenlik kamerası görüntüleri; bilgisayar, cep telefonu, tablet vb. akıllı cihazlar üzerinden izlenebilmektedir. Fakat izlemede kullanılacak cihaz ile güvenlik kamerası programının uyumlu olması gerekebilmektedir. Güvenlik kamerası bilgisayarda izleme için bilgisayarda kullanılan işletim sistemine (Mac, Windows, Linux vb.) uygun üretilmiş, güvenlik kamerası canlı izleme programı kullanılmalıdır. Cep telefonu, tablet, akıllı telefonlar vb. üzerinden izleme yapılacağı durumlarda, cihazların kullandığı yazılıma (IOS, Android, Windows, Java vb.)uygun güvenlik kamerası programı kullanılabilmektedir. Güvenlik kamerası izleme programları; güvenlik kamerası üretici ve yetkili satıcılarından temin edilebileceği gibi akıllı cihazlar için AppStore, Google Play, Windows Mobile gibi sanal mağazalardan güvenlik kamerası izleme programları yükleme yapılabilmektedir.

Karel Güvenlik Sistemlerini incelemek için tıklayınız >>

Güvenlik Kamera Sistemi yazıları >>

<< Bilgi Bankası

Bulut santral, sanal santral, karel bulut santral nedir, santral kiralama, en iyi bulut santral