Güvenlik Kamerası İzleme Programı Nedir?

Buradasınız

Güvenlik Kamerası İzleme Programı Nedir? Ev ve işyerlerinin yanı sıra halka açık ortamların güvenliğinin sağlanması konusunda, güvenlik kamerası sistemleri büyük önem taşıyabilmektedir. Güvenlik kamerası sistemi, temel olarak donanım ve yazılım bileşenlerinden meydana gelebilmektedir. Kamera sisteminin donanım kısmını; kameralar, dijital kayıt cihazları, lensler vb. ürünler oluşturabiliyorken yazılımsal kısım; kamera sisteminin işleyişini sağlayan programlardan oluşabilmektedir. Bu programlar sayesinde güvenlik kameralarından gelen görüntüler; kayıt altına alınıp tekrar izlenebildiği gibi arşivlenip saklanabilmektedir.

Kamera sistemlerinde kullanılan güvenlik kamerası izleme yazılımları, networke bağlı kameraların izlenmesi için geliştirilmiş izleme istemcisi olarak çalışmaktadır. Kamera izleme programları genel olarak görüntü kaydetme, yerel kayıt izleme, geçmişe dönük görüntüleri izleyebilme özellikleri bulunabiliyorken gelişmiş kamera takip programları uzaktan kayıt izleme, renk ve kontrast ayarı, çözünürlük ve kare hızı değiştirebilme, kullanıcı yönetimi gibi özellikleri barındırabilmektedir.

Güvenlik kamerası görüntüleri; bilgisayar, cep telefonu, tablet vb. akıllı cihazlar üzerinden izlenebilmektedir. Fakat izlemede kullanılacak cihaz ile güvenlik kamerası programının uyumlu olması gerekebilmektedir. Güvenlik kamerası bilgisayarda izleme için bilgisayarda kullanılan işletim sistemine (Mac, Windows, Linux vb.) uygun üretilmiş, güvenlik kamerası canlı izleme programı kullanılmalıdır. Cep telefonu, tablet, akıllı telefonlar vb. üzerinden izleme yapılacağı durumlarda, cihazların kullandığı yazılıma (IOS, Android, Windows, Java vb.)uygun güvenlik kamerası programı kullanılabilmektedir. Güvenlik kamerası izleme programları; güvenlik kamerası üretici ve yetkili satıcılarından temin edilebileceği gibi akıllı cihazlar için AppStore, Google Play, Windows Mobile gibi sanal mağazalardan güvenlik kamerası izleme programları yükleme yapılabilmektedir.

Karel Güvenlik Sistemlerini incelemek için tıklayınız >>

Kameralı Güvenlik Sistemi yazıları >>

<< Bilgi Bankası

Bulut santral, sanal santral, karel bulut santral nedir, santral kiralama, en iyi bulut santral