Teknoloji ve İnovasyon

 • Elektronik Üretim Sektörü Çip Krizinden Nasıl Etkileniyor?

   Elektronik Üretim Sektörü Çip Krizinden Nasıl Etkileniyor?

  Karel 2022 1. çeyrekte nasıl bir performans sergiledi? 2022 2. çeyrekten beklentiler neler? Çip krizi, şirketleri nasıl etkiliyor? Karel'in bulut teknolojisi yatırımları neler? Karel Teknik Murahhas Üyesi Yaman Tunaoğlu, BloombergHT canlı yayınında değerlendirdi.

 • CRM Neden Önemlidir? En İyi CRM Uygulamaları

   CRM Neden Önemlidir? En İyi CRM Uygulamaları

  CRM, "Müşteri İlişkileri Yönetimi" anlamına gelen ve şirketlerin müşteri deneyimini geliştirmek, elde tutmak ve kazanmak için kullandığı stratejiler, teknikler, araçlar ve teknolojiler...

 • Doğal Dil İşleme, NLP (Natural Language Processing) Nedir?

   Doğal Dil İşleme, NLP (Natural Language Processing) Nedir?

  Doğal Dil İşleme, insanların kendi aralarında anlaşmak için kullandıkları dili insan-bilgisayar etkileşimini en üst düzeyde sağlamak ya da farklı dilleri kullanan insanlar arasında iletişimi güçlendirmeye çalışan bilim alanıdır.

 • IP Adresi Nedir? IP Adresleri Hakkında Tüm Bilgiler

   IP Adresi Nedir? IP Adresleri Hakkında Tüm Bilgiler

  IP adresi “İnternet Protokolü” anlamına gelir. İnternet Protokolü, bir dizi iletişim protokolünün bir araya geldiği internet ortamında kullanılan en temel protokoldür.

 • Katma Değerli Elektronik Üretimi

   Katma Değerli Elektronik Üretimi

  2021 yılı Karel için nasıl geçti? 2022 hedefleri ve beklentileri neler? 2021’in Karel’e ve elektronik sektöründeki firmalarda ne gibi etkileri oldu? Karel Teknik Murahhas Üyesi Yaman Tunaoğlu, BloombergHT'de canlı yayında değerlendirdi.

 • IT Strateji Günü 2021 Sunumları

   IT Strateji Günü 2021 Sunumları

  En güçlü teknoloji firmalarının bir araya gelerek önümüzdeki bir yıllık vizyonlarını paylaştığı, strateji odaklı bir IT etkinliği olan IT Strateji Günü, 8 Aralık 2021 Çarşamba günü gerçekleşti.

 • 6G Neler Getirecek? 6G’ye Nasıl Hazırlanılır?

   6G Neler Getirecek? 6G’ye Nasıl Hazırlanılır?

  Karel Mühendislik Direktörü Yiğit Ergin, 5G ve Ötesinde Yerli Ekosistem Panelinde; Karel’in 5G teknolojisine geçiş süreci, 6G teknolojisinde bekleyen yenilikler, Karel’in yeni ekosisteme yönelik stratejileri ve Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesinin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 • Metaverse Nedir? Geleceği Nasıl Etkileyecek?

   Metaverse Nedir? Geleceği Nasıl Etkileyecek?

  “Metaverse” kelimesi, " meta " (öte) ve "universe" (evren) sözcüklerinin anlamlarının karışımından türetilen yeni bir sözcüktür. Peki tam olarak nedir bu Metaverse?

 • Büyük Veri Araçlarından Nasıl Yararlanılır?

   Büyük Veri Araçlarından Nasıl Yararlanılır?

  Büyük veri, karar alma sürecinde nasıl kullanılır? Kuruluşlar büyük veriyi nasıl yönetir ve hangi büyük veri araçlarının kullanılacağına nasıl karar verir? Süreçlerini büyük veri ile uyumlu hale getirirken zorluklarla karşılıyorlar mı?

 • Robotlar İşimizi Elimizden Alacak Mı?

   Robotlar İşimizi Elimizden Alacak Mı?

  İnsanları, yapay zeka ve bu alanda geliştirilen yeni teknolojilerin birçok çalışanın işini kaybetmesine neden olacağını ve yeni teknolojiler sayesinde birçok yeni iş alanının oluşacağını düşünen iki grup şeklinde sınıflandırabiliriz.