Teknoloji ve İnovasyon

 • Karel’in Bilanço Performansı ve Teknoloji Yatırımları

   Karel’in Bilanço Performansı ve Teknoloji Yatırımları

  2023 yılı ilk yarısı Karel için nasıl geçti?. 2023 sonuna kadar beklentileri neler? Karel'in bilanço performansı nasıl? Faaliyet alanlarına yönelik projeler ve gelecek planları neler? Karel Genel Müdürü Yaman Tunaoğlu, BloombergHT canlı yayınında değerlendirdi.

 • 5G Hangi Yenilikleri Getiriyor? Hayatımızı Nasıl Değiştirecek?

   5G Hangi Yenilikleri Getiriyor? Hayatımızı Nasıl Değiştirecek?

  5G Zirvesi etkinliğinde Karel Bilgi ve İletişim Teknolojileri Mühendislik Direktörü Yiğit Ergin, 5G ve sonrasındaki teknolojilerin neler getireceği, hangi faydaları sağlayacağı, hayatları nasıl etkileyeceği gibi konulardaki görüşlerini ve Karel'in devam eden projelerini paylaştı.

 • Karel'in Yatırım ve Gelecek Planları

   Karel'in Yatırım ve Gelecek Planları

  2022 yılı Karel için nasıl geçti?. 2023 1. Çeyrek beklentileri neler? Karel'in finansman maliyetleri ve nakit akışı nasıl yönetiliyor? Özellikle savunma sanayi ve otomotiv faaliyet alanlarında projeler ve gelecek planları neler? Karel Genel Müdürü Yaman Tunaoğlu, BloombergHT canlı yayınında değerlendirdi.

 • Yapay Zeka, Sürdürülebilirlik Projelerine Nasıl Katkı Sağlayabilir?

   Yapay Zeka, Sürdürülebilirlik Projelerine Nasıl Katkı Sağlayabilir?

  Sürdürülebilirlik kavramı kısaca, başka canlıların yaşamlarını günümüzde ve gelecekte tehlikeye sokmadan üretim yapmak şeklinde tanımlanabilir. Peki Yapay Zeka, sürdürülebilrlik için nasıl katkı sağlayabilir?

 • 6G Nedir? Avantajları Nelerdir?

   6G Nedir? Avantajları Nelerdir?

  6G, 5G teknolojisinden sonra gelen, 5G ağlarından daha yüksek frekansları kullanarak ve önemli ölçüde yüksek kapasite ve çok daha düşük gecikme süresi sağlayabilen ağ teknolojisidir.

 • Küresel Ekonomik Gelişmeler, Türk Elektronik Üretim Sektörünü Nasıl Etkiliyor?

   Küresel Ekonomik Gelişmeler, Türk Elektronik Üretim Sektörünü Nasıl Etkiliyor?

  Elektronik üretim sektörü küresel ekonomik gelişmelerden nasıl etkileniyor? Yurt içindeki satışlar ve ihracat ne durumda? Çip krizi ne zaman aşılacak? Şirketler finansmana nasıl erişiyor? TESİD Yönetim Kurulu Başkanı ve Karel Genel Müdürü Yaman Tunaoğlu, BloombergHT canlı yayınında değerlendirdi.

 • Elektronik Üretim Sektörü Çip Krizinden Nasıl Etkileniyor?

   Elektronik Üretim Sektörü Çip Krizinden Nasıl Etkileniyor?

  Karel 2022 1. çeyrekte nasıl bir performans sergiledi? 2022 2. çeyrekten beklentiler neler? Çip krizi, şirketleri nasıl etkiliyor? Karel'in bulut teknolojisi yatırımları neler? Karel Teknik Murahhas Üyesi Yaman Tunaoğlu, BloombergHT canlı yayınında değerlendirdi.

 • CRM Neden Önemlidir? En İyi CRM Uygulamaları

   CRM Neden Önemlidir? En İyi CRM Uygulamaları

  CRM, "Müşteri İlişkileri Yönetimi" anlamına gelen ve şirketlerin müşteri deneyimini geliştirmek, elde tutmak ve kazanmak için kullandığı stratejiler, teknikler, araçlar ve teknolojiler...

 • Doğal Dil İşleme, NLP (Natural Language Processing) Nedir?

   Doğal Dil İşleme, NLP (Natural Language Processing) Nedir?

  Doğal Dil İşleme, insanların kendi aralarında anlaşmak için kullandıkları dili insan-bilgisayar etkileşimini en üst düzeyde sağlamak ya da farklı dilleri kullanan insanlar arasında iletişimi güçlendirmeye çalışan bilim alanıdır.

 • IP Adresi Nedir? IP Adresleri Hakkında Tüm Bilgiler

   IP Adresi Nedir? IP Adresleri Hakkında Tüm Bilgiler

  IP adresi “İnternet Protokolü” anlamına gelir. İnternet Protokolü, bir dizi iletişim protokolünün bir araya geldiği internet ortamında kullanılan en temel protokoldür.