BT ve Trendler

 • Sosyal Mühendislik Saldırısı Nedir? Korunma Yöntemleri Nelerdir?

   Sosyal Mühendislik Saldırısı Nedir? Korunma Yöntemleri Nelerdir?

  Sosyal mühendislik, bir sistem içerisinde yetki sahibi olan kullanıcıyı manipüle ederek şirket için hassas bilgileri sızdırmalarını sağlayarak sistem içerisinde izinsiz bir giriş sağlamaktır.

 • Teknolojide Yeni Yatırım Projeleri

   Teknolojide Yeni Yatırım Projeleri

  2021 yılı Karel için nasıl geçti? Yerli çip üretilebilir mi? Otomotiv sektöründeki gelişmeler neler? 2022 planları arasında neler var? Karel Teknik Murahhas Üyesi ve Türk Elektronik Sanayicileri Derneği (TESİD) Yönetim Kurulu Başkanı Yaman Tunaoğlu, Apara canlı yayınında değerlendirdi.

 • 5G, Güvenlik Riskleri Barındırıyor Mu? Sorunlar Nasıl Giderilebilir?

   5G, Güvenlik Riskleri Barındırıyor Mu? Sorunlar Nasıl Giderilebilir?

  İşletmelerin karşılaşabileceği en önemli 5G güvenlik sorunlarından bazıları ve bu yeni teknolojinin uygulanmasındaki zorlukların proaktif olarak nasıl ele alınabileceğine ilişkin ipuçlarını sizler için derledik.

 • Çip Krizi Ne Zaman Sona Erecek?

   Çip Krizi Ne Zaman Sona Erecek?

  Çip krizinde son durum nedir? Beyaz eşya sektöründe talep nasıl? Çip krizi elektronik üretim sektörünü nasıl etkiliyor? 2022 elektronik üretimine dair ön görüler neler? TESİD Yönetim Kurulu Başkanı ve Karel Teknik Murahhas Üyesi Yaman Tunaoğlu, BloombergHT'de canlı yayında değerlendirdi.

 • 2023 ve Sonrasında Takip Etmeniz Gereken 10 Yeni Teknoloji Trendi

   2023 ve Sonrasında Takip Etmeniz Gereken 10 Yeni Teknoloji Trendi

  Yeni teknolojiler hayatlarımızı ve çalışma şeklimizi değiştirmeye devam edecek ve dünya çapındaki işletmeler için muazzam fırsatlar yaratacaktır. Peki neler bu teknolojiler?

 • Bilişim Sektörü Çip Krizini Nasıl Değerlendiriyor?

   Bilişim Sektörü Çip Krizini Nasıl Değerlendiriyor?

  Çip krizi sektörü ve Karel'i nasıl etkiledi? 2021 yılı Karel için nasıl geçiyor, yurt dışı satışları ne durumda? Otomotiv ve savunma sanayi sektörlerinde fırsatlar neler? Karel Teknik Murahhas Üyesi Yaman Tunaoğlu, BloombergHT'de canlı yayında değerlendirdi.

 • VPN Hakkındaki En Büyük 5 Yanlış Bilgi

   VPN Hakkındaki En Büyük 5 Yanlış Bilgi

  VPN teknolojisini uzaktan çalışma planlarının bir parçası olarak değerlendirirken BT ekiplerinin farkında olması gereken en yaygın beş VPN yanılgısından bahsedeceğiz.

 • COVID-19, Kurumsal Ağ Harcamalarını Nasıl Etkiledi?

   COVID-19, Kurumsal Ağ Harcamalarını Nasıl Etkiledi?

  Bu yazımızda sizlere, COVID-19 ile birlikte kurumsal ağ ve telekom hizmet sağlayıcı harcamalarında nasıl değişimler olabileceğini ve öngörüleri aktaracağız.

 • 2020'nin En Çok Okunan 10 Teknoloji Yazısı

   2020'nin En Çok Okunan 10 Teknoloji Yazısı

  Hayatımızın belki de en zor yılının son zamanlarını geçirdiğimiz şu günlerde, teknoloji konusunda hem kendinizi update etmeniz hem de gözden kaçırmış olabileceğiniz yazıları hatırlamanız için bir liste hazırladık. 2020'nin en çok dikkat çeken ve en çok okunan teknoloji yazılarını sizler için bir araya getirdik...

 • Evinizin Wi-Fi Ağını 7 Adımda Nasıl Koruyabilirsiniz?

   Evinizin Wi-Fi Ağını 7 Adımda Nasıl Koruyabilirsiniz?

  Her durumda evinizin Wi-Fi ağını güvende tutmak istiyorsanız, listedeki 7 adımı takip edebilirsiniz;