BT Kariyer

 • Sistem Yöneticisi Olmanın 18 Altın Kuralı

   Sistem Yöneticisi Olmanın 18 Altın Kuralı

  Sistem yöneticisi olarak çalışıyorsanız, şimdiye kadar çoktan kolay veya zor yoldan öğrenmiş olduğunuzu varsaydığımız 18 altın kuralı sizler için derledik.

 • İK Çalışanlarının Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Film

   İK Çalışanlarının Mutlaka İzlemesi Gereken 5 Film

  Film izlemek çoğumuzun keyif aldığı etkinliklerin başında gelir. Bu aktivite zevkli olduğu kadar öğreticidir. Bu düşünceden hareketle, özellikle İnsan Kaynakları alanında çalışanlara...

 • İş Başvurusunda Nelere Dikkat Edilmeli?

   İş Başvurusunda Nelere Dikkat Edilmeli?

  İnsan Kaynakları denilince birçok kişi tarafından merak edilen ilk konu, işe alımdır, daha doğrusu işe alımın nasıl yapıldığıdır.

 • Nasıl Apple Teknisyeni Olunur?

   Nasıl Apple Teknisyeni Olunur?

  Dünyanın prestijli teknoloji şirketlerinden biri olan Apple’da teknisyen olmak hangi eğitimlerden ve testlerden geçiliyor?

 • Çalışma Hayatınızı Etkileyecek 5 Önemli Adım

   Çalışma Hayatınızı Etkileyecek 5 Önemli Adım

  Teknoloji ve dolayısıyla da gelişen ve değişen yaşam tarzları, günümüz için daha pratik bir yaşam şekli olarak yorumlanıyor. Her ne kadar daha pratik bir...

 • En İyi E-Mail'i Hazırlamak İçin 5 İpucu

   En İyi E-Mail'i Hazırlamak İçin 5 İpucu

  Hem bireysel hem de kurumsal anlamda önemli ve yaygın hale gelen elektronik posta iletileri, bu konu için de ayrı bir uğraş ve dikkat sarf etme gereğini ortaya...

 • BT Kararlarında Neden Sağ Beyin De Kullanılmalı?

   BT Kararlarında Neden Sağ Beyin De Kullanılmalı?

  Sol beyin ya da sağ beyin hakimiyetine dair teori, beynin her bir tarafının değişik düşünce türünü kontrol ettiğini...

 • Girişimci Adaylarına Öneriler [ VİDEO ]

   Girişimci Adaylarına Öneriler [ VİDEO ]

  Büyük Sıçrama Belgeseli tanıtım etkinlikleri kapsamında ODTÜ’de düzenlenen panele konuşmacı olarak katılan Yaman Tunaoğlu’nun konuşmasından satır başları.

 • Zamanı Verimli Kullanmanın Pratik Yolu

   Zamanı Verimli Kullanmanın Pratik Yolu

  Zaman yönetimi, günümüzde sürekli olarak dağılan dikkatlerin bir işe odaklanılarak halledilmesini sağlayan mekanizmaların başında geliyor. Elbette açık ve yoğun ofislerde dikkat toplamak deveye hendek atlatmaktan zor olabiliyor. Bunun başında gelen sebep şüphesiz ki etrafta çok fazla dikkat dağınıklığına sebep olabilecek enformasyon akışıdır.

 • Ofisteki Motivasyonu Nasıl Arttırabilirsiniz?

   Ofisteki Motivasyonu Nasıl Arttırabilirsiniz?


  Günümüzün iş dünyasında, özellikle de bilişim teknolojileri alanında insanların yer yer mekanik varlık muamelesi gördüğü düşünülüyor. Bazen duygusal olarak işe bağlanma, diğer insanlarla olan iletişimde bir miktar uzaklaşmaya sebep olsa da aslında herkes insan ve en temel iletişim kuralları herkes için geçerli.