KAREL Destekliyor...

Buradasınız

Büyük Sıçrama BelgeseliBüyük Sıçrama Belgeseli
Elektronik ve Bilişim Sanayinde, özellikle Ar-Ge temelli katma değeri yüksek üretimin ve girişimciliğin daha da geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla ortaya çıkan Büyük Sıçrama Belgeseli, üniversitelerdeki tanıtım etkinliklerine devam ediyor. Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulup, günümüzde uluslararası bir marka olan Karel, ülkenin teknolojik gelişiminde önemli bir yeri olacak bu projeye destek olmaktan mutluluk duyuyor.

Karel Lösev DesteğiLÖSEV Sizin de Desteğinizi Bekliyor
Lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak ve kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak amacıyla yola çıkan LÖSEV; bugün 2 milyonu aşan gönüllüsü ile büyük bir aile oldu. Karel'in de çalışmalarını desteklediği LÖSEV'e sizler de bağışta bulunabilirsiniz. Bağış için tıklayınız.  

Görme Engelli Çocuklara Destek Görme Engelli Çocuklar
Körleri Eğitim ve Kalkındırma Derneği tarafından başlatılan ve Karel’in sponsor olarak yer aldığı “Parmağımızın Ucundaki Dünyalar” projesi kapsamında, Türkiye genelinde bulunan 15 görme engelli okuluna Braille (kabartma) kitap seti hediye edildi. Proje için Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende Karel‘e projeye katkılarından dolayı plaket verildi.

Yeni Düşler Yenilikçi Düşünceler
Karel, Türkiye'de PBX pazarının yaratıcısı olarak yenilikçi girişimlerin desteklenmesinin ne kadar önemli olduğunun bilinci ile yurtiçindeki üniversite öğrencilerinin iş fikirleri geliştirmelerini desteklemek için Boğaziçi Üniversitesi YD2YD proje yarışmasının ana sponsorlarından biri oldu. Yarışma sonucunda Değerlendirme Kurulu'nca seçilen projeye Karel Ödülü verildi.

Özgür Yazılıma Destek
Yenilik ve değişim hareketlerinin çıkış noktası olan özgür fikirlerin yazılım alanda pekiştirilmesini desteklemek amacı ile Özgür Yazılım ve Linux Günleri’ni destekliyoruz. Gerek teknoloji gerekse sosyal alanlarda yeni nesil gelişimleri takip eden ve ülkemizde de yaygınlaşmasını amaç edinen çalışanlarımızın seminer ve atölye çalışmalarıyla desteklediği günlere kurum olarak da maddi desteğimizi de sunuyoruz.

Üniversiteler için Eğitim Projeleri
Türkiye'nin büyük üniversitelerinin Haberleşme, Endüstriyel Elektronik, Teknik Eğitim Fakülte ve bölümlerinde bu güne kadar Karel eğitimlerini tamamlayan bu öğrencilerin önemli bir kısmına Karel'de ya da Karel bayilerinde iş imkanı sunduk. Bu yolla sağlanan istihdamın başarılı ve verimli bir toplumsal dönüşüme katkısı olduğu inancı ile 1997 yılında başladığımız eğitimlere ülkemizin farklı üniversitelerinde devam ediyoruz.

Liseler için Eğitim Projeleri
Lise eğitim projeleri ile bilişim ve teknolojik yenilikler hakkında bilinçli bir toplum oluşmasına destek veriyoruz. Karel eğitimi mezunlarına staj imkanları sağlayarak nitelikli işgücünün yetişmesine katkı sağlamak toplumsal gelişme için üstlendiğimiz sorumluluklardandır. Her yıl düzenli olarak devam eden projeler kapsamında Karel eğitimlerinden şu ana kadar binlerce lise öğrencisi faydalandı.

Kıyı Seyri
Dünyanın güneşten sonraki en büyük enerji kaynağının sularımız olduğu kanısıyla Hasan Hayri Şahiner'in “Hopa'dan Samandağ'a Türkiye ve KKTC sahilleri“ni anlattığı “Kıyı Seyri“ kitabının yayıncısı olduk. Çevre bilinci yaratmak ve doğal kaynaklara dönmek öncelikle onları tanımaktan geçeceği için bu kitabın yayınlanmasının doğaya karşı sorumluluklarımızın ilk adımı olduğunu düşünüyoruz. Teknolojik gelişmelerde de doğaya saygıyı benimsememizin en önemli sebebi onu tanımamızdır.

Çocukların Limyra'sı
Karel olarak biliyoruz ki bugünün çocukları geleceğin gençleri ve yetişkinleridir. Bu fikirden yola çıkarak çocukların sanatsal yeteneklerini geliştirmek ve bunların dışa vurumuna destek olmak için “Çocukların Limyrası“ projesine katkı sağlamak, gençlerle kurduğumuz bağlantıyı güçlendirmektedir. Bu projeye verdiğimiz destek ile Limyradaki kazıları, antik kentin tarihini çocuklar için çekici kılmak ve geleceğin gençlerine tiyatro, maket-ses ve ritim-dans ve dans atölyeleri sayesinde teknoloji ile sanatın bütünleşik gücünü göstermekten memnunuz.    

Poşetler Kutuya Çocuklar Okula
Özellikle kargo poşetlerinin yol açtığı çevre kirliliğini önlemek amacıyla başlanan kampanya bu poşetlerin geri dönüşümünden sağlanan fayda ile okullar yapılmasıyla sonuçlanıyor. Çevre ve eğitime karşı duyarlılığımızı beraber değerlendirdiğimiz bu proje içinde paydaş olarak her ay 2 okul yaptıracak kadar poşet toplanması hedefleniyor.

Spora Destek
2008'den itibaren Türkiye'de düzenlenen Dragon Festivali'ne kürek takımıyla katılıp, neredeyse kupasız dönmeyerek elde ettiğimiz yurtiçi şampiyonluklarımızdan sonra Prag'da düzenlenen Uluslarası yarışlara katıldık. “Kurumlar Arası Dragon Boat Yarışları“ kategorisinde birinci olarak Türkiye'nin uluslarası ilk başarısını kazanmak, ülkemiz adına spor alanında edindiğimiz başarılar ile usta ve etik kürekçilerimizle bu spora kattığımız değerler bizim açımızdan kazandığımız 10 şampiyonluktan daha önemlidir. Karel'i bu alanda layıkıyla temsil eden kürek takımımıza tekrar teşekkür ederiz.

Çevreye Duyarlı Üretim
Karel olarak gücümüzün en önemli kaynağının Ar-Ge olmasından dolayı çevreye duyarlı üretim yöntemleri bulmak ve uygulamak dünyadaki öncü kimliğimizi de pekiştirmektedir. Özellikle üretim faaliyetleri olmak üzere tüm iş süreçlerinde çevreye duyarlı yaklaşmak ve geri dönüşümü kurumsal kültürümüz içinde de yaymak bizim açımızda teknolojik gelişimi devam ettirebilmek için doğaya duymamız gereken saygının farkında olmamızdan besleniyor.