Ankara'daki En Önemli Teknoloji Etkinlikleri

Buradasınız

Ankara'nın En Önemli Teknoloji Etkinlikleri
Teknolojiyi yakından takip etmek isteyen takipçilerimiz için daha önce “Türkiye'nin En Önemli Teknoloji Etkinlikleri” yazısını paylaşmıştık. Bu kez de Ankara’daki takipçilerimiz için bu yıl içinde gerçekleşmiş veya yakın zamanda gerçekleşecek olan teknoloji konferans ve seminerlerini listeledik.

İşte ajandanızda bulundurmanız gereken Ankara’daki en önemli teknoloji etkinlikleri;
 
1) BT Yönetiminde Milli Stratejiler Semineri
Bilgi teknolojilerinde yerli ve milli çözümlerin öneminin farkında olan kurum, kuruluş ve akademisyenler, BT uzmanları ve yöneticileriyle Kamu BT Yönetiminde Milli Stratejiler Semineri’nde bir araya geliyor.

Seminer, 24 Ekim 2019 tarihinde Ankara BTK Büyük Konferans Salonunda gerçekleşti. Etkinlikte, BT uzmanları ve yöneticilerine, önümüzdeki dönemde karşılaşacakları bilişim teknolojileri ihtiyaçları karşısında, yerli ve milli kaynakları kullanarak çözüm stratejilerinin geliştirilmesine yönelik uzman görüşleri paylaşıldı.

Karel’in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte Cumhurbaşkanlığı, BTK, Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, ASO, TÜBİTAK, Aselsan, Havelsan ve ULAK Haberleşme gibi kamu kurum ve kuruluşlarından değerli konuşmacılar önemli sunum ve içeriklerle yer aldı. Etkinliğe, kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektör ve STK’larda görevli 500’ün üzerinde BT profesyoneli katılım sağladı.

Ayrıntılı program ve videoları izlemek için;
https://www.karel.com.tr/bt-yonetiminde-milli-stratejiler-semineri
 
2) Ulusal Bilişim Kurultayı
Türkiye Bilişim Derneği (TBD) tarafından 1976’dan bu yana düzenlenen TBD Ulusal Bilişim Kurultayının 36’ncısı, 6 - 7 Kasım 2019 tarihinde BTK Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Yurtiçi ve yurtdışından konusunda uzman konuşmacıların davet edildiği kurultaya, kamu ve özel sektörün yönetici ve çalışanları, sanayici ve iş adamları, akademisyenler, girişimciler, öğrenciler ve teknolojiyi yoğun kullananlar katkı sağladı.

Bu yıl etkinliğin teması “Güvenli Dijital Gelecek: Yapay Zeka”
http://www.bilisim.org.tr/bilisim2019/
 
3) BT Vizyon 2020
Tarih: 16 Ocak 2020
BTvizyon Toplantıları, bilişim teknolojilerine ilişkin güncel ve gelecek vizyonların, deneyimlerin, bilgilerin, ürün ve çözümleriniz paylaşıldığı toplantı platformudur.

Bu toplantılar, bilişim teknolojileri sağlayıcılarının, hedefledikleri potansiyel kullanıcılar ile gelecek vizyonlarını paylaştıkları, ürünlerinin ve çözümlerinin tanıtımını yaptıkları ve örnek uygulamalarını gösterdikleri buluşma ve pazarlama platformlarıdır.
https://bilisimzirvesi.com.tr/tr/etkinlikler/etkinlik/btvizyon-ankara-2019
 
4) IDC Security Roadshow 2019
3. Kamu Siber Güvenlik Zirvesi

05.03.2019 tarihinde Sheraton Ankara’da gerçekleşen etkinlikte aşağıdaki ana konular tartışıldı;

- Kamuda Siber Güvenlik Stratejileri
- Veri Yönetimi, Veri Güvenliği ve Risk Yönetimi
- Güvenlik Operasyon Merkezi (SOC)
- Güvenlik ve Tepkinin Önemi: Planlama, Test, İletişim
- Güvenlik Analitiği, Otomasyon ve Saldırıların Tespiti
- KVKK Uyumluluğu ve Denetlenmesi
- İç Tehditler ve Önlemler
- Güvenlikte Yapay Zeka ve Robotlar
https://www.idc.com/mea/events/65932-3-kamu-siber-guvenlik-zirvesi
 
5) TEKFEST Ankara 2021
Teknoloji ve Oyun Festivali
Espor Federasyonu
ATO Congresium
30 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşmesi planlanan TEKFEST Ankara; teknoloji devleri, yeni buluşlar, oyun turnuvaları, influencerlar, twitch yayıncıları ile söyleşiler, cosplay yarışları, VR deneyim alanları, drone yarışları ile teknoloji ve eğlenceyi bir araya getirecek.

Teknoloji ve Oyun Festivalinde yaklaşık 7815 metrekarelik alanda son teknolojik ürünler son kullanıcı ile buluşacak. Katılımcılar ve ziyaretçiler, dev teknoloji markalarının bulunduğu festival alanında son trendleri takip edip alışveriş yapabilecekler.
 
6) Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi
Ulusal seviyede siber güvenlik kapasitesinin arttırılmasının sürdürülebilir ve güçlü bir siber güvenlik ekosistemi ile mümkün olacağı düşüncesiyle, 20 Şubat 2020 tarihinde TBD tarafından Siber Güvenlik Ekosisteminin Geliştirilmesi Zirvesi’nin üçüncüsü düzenlendi.

Zirvede “Mobil Ağlarda Siber Güvenlik”, “Dijital Dönüşümde Siber Güvenlik: Yapay Zeka ve Kayıt Zinciri”, “Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojilerinde Siber Güvenlik” ve “Siber Güvenlik Hukuku ve Adli Bilişim” adında 4 oturum kamu, özel sektör ve üniversitelerimizin yöneticileri, öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siber güvenlik uzmanları ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.
https://www.siberguvenlikzirvesi.org.tr/2020/
 
7) TBD Dijital Dünya Kadınları Semineri
TBD Dijital Dünya Kadınları Semineri, 4 Mart 2020 tarihinde Türkiye Bilişim Derneğinin(TBD) öncülüğünde, BTK Konferans Salonu’nda Globalnet tarafından düzenlendi.

Dijital dünyada çalışan kadınlar, internet varlıkları ve dijital pazarlama, dijital dünyada yeni meslekler ve iş fırsatları başlıkları altında paneller düzenlendi. Ayrıca etkinlikte, dijital dünya kadınları başarı hikayelerini paylaştı. Dijital dönüşümle gelen iş ve meslek fırsatları, dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi, dijital dünyaya açılmada vazgeçilmez olan web sitesi kurma, blog sayfası açma, e-ticarete giriş gibi kapsamlı bilgiler de aktarıldı.
 
8) TBD KAMU-BİB'21 Yerli ve Milli Teknolojiler Zirvesi
KAMU BIB’21 etkinliği, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile iş birliği içinde, 16 Nisan 2019 tarihinde TBD Tarafından “Yerli ve Milli Teknolojiler Zirvesi” ana teması ile düzenlendi.

Zirvede “Yerli ve Milli Yazılım Çalıştayı “, “KAMU-BİB Çalışma Grupları Tanıtımı”, “Açık Kaynak Kodlu Yazılım Ekosistemi” ve “Milli Teknoloji Hamlesi Başarı Hikayeleri” adında 4 oturum kamu, özel sektör ve üniversitelerin yöneticileri, öğretim üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bilişim uzmanları ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.
https://www.kamu-bib.org.tr/kamubib-21/
 
 
Bu yazıyı okuyanlar, bunları da okudu;
Türkiye'nin En Önemli Teknoloji Etkinlikleri
IT Strateji Günü 2018 Sunumları
Teknoloji Alanında Çalışıyorsanız Mutlaka İzlemeniz Gereken Ekonomi Sunumu

Yazar: Emrah Yetimler

BENZER YAZILAR

 
 
IT ve Sistem Yöneticileri İçin Yıllık Update Etkinliği   8 Aralık 2021, Çarşamba