Hayatımızı Değiştirecek 20 Teknolojik Ürün

Buradasınız

Hayatımızı Değiştirecek 20 Teknolojik Ürün
Teknolojik gelişim, günümüzde tarihte hiç olmadığı kadar hız kazanmış durumda ve yoluna olanca hızıyla devam ediyor. Teknoloji uzmanlarının görüşlerine göre, 2021 yılında da teknolojide büyük değişiklikler olacak. Bu yazımızda 2020’ye kadar hayata geçirilmiş veya tasarımları tamamlanmış, gelecek yıllarda hayatımızın çok daha farklı olacağına işaret eden 20 teknolojik üründen bahsedeceğiz. Keyifli okumalar.
FIXD bluetooth araç bağlantı cihazı
1) FIXD
FIXD, cebinizde bir tamirciye sahip olmak gibi bir şey diyebiliriz. Sizi arabanızla ilgili 7.000'den fazla olası soruna karşı uyarır ve bu sayede gereksiz büyük masraflarından kurtarır. FIXD , 'Motor Kontrol" ışığının neden yandığını ve onarım için nereye bakılması gerektiğini (hepsi basit ve anlaşılması kolay terimlerle) anında söyler. Arabanızın bağlantı noktasına takmanız ve sonrasında Bluetooth kullanarak telefonunuzdaki ücretsiz uygulamaya bağlamanız yeterlidir. Sonrasında FIXD size sorunun ne olduğunu hemen söyleyecektir. iOS ve Android cihazlarınızda kullanabilirsiniz. FIXD, 1996'dan sonra üretilen herhangi bir benzinli, dizel veya hibrit otomobilinizde kolayca çalışır. FIXD geçtiğimiz yıl 50 milyon doların üzerinde ciro elde etti.

BMW i3 URBAN SUITE
2) BMW i3 URBAN SUITE
BMW i3 Urban Suite, yolcuların bir yolculuk sırasında olağanüstü bir rahatlıkla dinlenebilmelerini sağlamak için bol miktarda özellikle donatılmıştır. Özellikler arasında ceketler için bir elbise askısı, sürücü koltuğu ile ahşap masa arasında bir çanta veya dizüstü bilgisayar için yeterince büyük bir saklama alanı ve orta konsolda içecekleri ısıtabilen veya soğutabilen bardak tutucu bulunduran değiştirilmiş bir BMW i3'tür. Akustik yalıtım ve ikinci bir ekrana ihtiyaç duyduğunuzda akıllı telefonunuzu destekleyen bir ekran gibi bazı hoş özellikleri de vardır. İçeride bir sürücü ve bir arka yolcu için oturma yerleri vardır. Orijinal ön yolcu koltuğunun yerine aşağı açılır bir ekran ve kıvrımlı, yüzer tarzda bir ayak dayama yeri eklenmiştir. Yeni iç mekanın yapımında kullanılan malzemeler, BMW'nin "sürdürülebilir mobiliteye olan bağlılığı" doğrultusunda çevre dostudur. Örneğin yer paspasları geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılmıştır.
 

 

Bulut Çağrı merkezi nedir, bulut çağrı merkezi avantajları, sanal çağrı merkezi

Karel Bulut Santral sayesinde yatırım maliyeti olmadan, abonelik sistemi ve uygun görüşme maliyetleri ile yeni nesil bir iletişim sistemi kullanabilirsiniz.

İncelemek için tıklayınız >>

AUGUST WiFi AKILLI KİLİT
3) AUGUST WiFi AKILLI KİLİT
Kapı kilitlerinizi yepyeni August Wi-Fi Smart Lock ile yenileyebilirsiniz. Kapıyı uzaktan kilitleyin veya kilidini açın, kapı durumunu kontrol edin, sanal konuk anahtarları verin ve evinize kimin gelip gittiğini görün. Ayrıca kapınızı kontrol etmek için favori sesli asistanınızı kullanın. Akıllı kilidin takılması oldukça kolaydır, mevcut kilidinizin yerine takılır ve böylece orijinal anahtarlarınızı saklayabilirsiniz. August, GPS sayesinde eve döndüğünüzü bilir ve ön kapının kilidini otomatik olarak açar. Böylece, eşyalarınızı taşırken asla telefonunuzu çıkarmanız gerekmeyecek veya anahtarlarınızı aramak zorunda kalmayacaksınız. August uygulamasından arkadaşlarınıza, ailenize veya güvendiğiniz kişilere güvenli anahtarlar gönderebilirsiniz.

MEURAL CANVAS 2
4) MEURAL CANVAS 2
Sevdiğiniz şeyleri gerçekçi ayrıntılarla göstermek hiç nu kadar kolay olmamıştı. 30.000'den fazla eserden oluşan ve sürekli gelişen bir kitaplığı duvarınızda gösterebilir veya kendi fotoğrafınıza tek bir çerçevede toplayabilirsiniz. Meural, evinizi sanat ile zenginleştirecek, ilgi alanlarınızı aydınlatacak ve konuklarınıza ilham verecek gerçekçi bir dijital deneyime dönüştürür. Özel parlama önleyici mat ekranı ve ortam ışığı sensörü, gerçek siyahlardan zengin tonlara kadar 16,7 milyon renk ile mükemmel görüntüler sağlar. Meural uygulaması veya web sitesi ile kendi resimlerinizi yükleyebilir, kırpabilir ve filtreleyebilirsiniz. Canvas ayarlarınızı kişiselleştirebilir ve ruh halinize veya rutininize uyacak şekilde görüntüleme sürelerini programlayabilirsiniz.

BOSCH HOME CONNECT BUZDOLABI
5) BOSCH HOME CONNECT BUZDOLABI
Akıllı telefonunuzdaki Home Connect uygulamasına bakarak buzdolabınızda ne var ne yok öğrenebilirsiniz. Çünkü Home Connect buzdolabınızın iç kameraları, buzdolabının kapısı her açılıp kapandığında buzdolabınızın içinin fotoğrafını çeker ve uygulamaya yükler. Böylece eve uğramadan eksikleri görüp alışverişinizi rahatça yapmış olursunuz. Kameralı Home Connect buzdolaplarının gıda tanıma teknolojisi, soğutucu bölmesindeki 60 farklı gıdayı tanıyabilir ve size Home Connect uygulaması üzerinden gıdalarınız için taze saklama önerileri, ideal sıcaklık dereceleri, gıdaların besin değerleri ile ilgili bilgiler ve ilgili gıdalarla yapabileceğiniz yemek tarifi önerileri sunar. Home Connect uygulaması sayesinde soğutucu ve dondurucu bölmesi sıcaklık ayarı, tatil modu ve eco mod değişimi, süper soğutma fonksiyonunu devreye alma gibi birden çok işlemi uzaktan yapabilirsiniz. Buzdolabınızın kapısı açık kaldığında veya içindeki sıcaklık derecesi gerekenden fazla yükseldiğinde size uygulama üzerinden uyarı bildirimi gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

EMBER SICAKLIK KONTROLLÜ SERAMİK KUPA
6) EMBER SICAKLIK KONTROLLÜ SERAMİK KUPA
Ember Seramik Kupa akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama ile kontrol edilebilir ve bu uygulama ile kupanızın üzerindeki LED ışığın rengini değiştirebilir, ısı birimi seçimini yapabilir, her çeşit içeceğiniz için ayrı ayrı sıcaklık seviyesi ayarlayabilirsiniz. Mesela kahvenizi daha ılık içmek isterken, çayınızın daha sıcak olmasını arzu edebilirsiniz. Ember Seramik Kupa, tek bir şarjla tercih ettiğiniz sıcak içeceği yaklaşık bir saat boyunca ayarladığınız sıcaklıkta tutabiliyor.

CLIMATE-360 AKILLI YATAK
7) CLIMATE-360 AKILLI YATAK
Kendi ideal mikro ikliminizi yaratmanız için, gelişmiş sıcaklık teknolojisi kullanılarak tasarlanan 360 Smart Bed, ayaklarınızı nazikçe ısıtarak daha hızlı uykuya dalmanızı sağlarken tüm vücudunuzu aktif olarak soğutarak sizi uykuda tutar. Ayrıca sıcaklığınızı doğal uyku döngülerinizle dengeleyerek size daha kaliteli bir uyku deneyimleme fırsatı verir. SleepIQ teknolojisi, uykunuz hakkında kişiselleştirilmiş bilgiler sunar, yatağın akıllı özelliklerini optimize eder ve uykuda geçirdiğiniz dinlenme zamanınızı sürekli olarak iyileştirir.

MOONA
8) MOONA
Moona ,en sevdiğiniz yastığı bütün gece rahatça serin tutmak için aktif bir termoregülasyon sistemi kullanıyor. Moona'ya göre sıcaklık, ne kadar iyi uyuduğunuzu belirleyen anahtar faktördür. Dahası, baş ve boyun çevreniz gece vücut ısınızı düzenlemeye yardımcı olur. Gece terlemelerinden kaçınırken daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

THERAGUN ELDE TAŞINABİLİR MASAJ CİHAZI
9) THERAGUN ELDE TAŞINABİLİR MASAJ CİHAZI
Theragun Prime, kaslarınıza belirli bir miktarda güç uygulayarak masaj yapmak için tasarlanmış bir vurmalı terapi cihazıdır. Saniyede 40 defaya kadar vücudunuza basınç uygulayabilir. Kaslarınıza diğer masaj aletlerine oranla yüzde 60 daha derine nüfuz edebilir. Kan akışını arttırdığı, iltihabı ve kas gerginliğini azalttığı, ayrıca gelişen düğümleri açtığına yönelik iddiaları var. Çoğunlukla kan akışını sağlamak için sabahları ve gece yatmadan önce kullanmanız tavsiye ediliyor ve gün içinde oluşan kas gerginliğinin bir kısmının giderilmesini sağlıyor.

LENOVO THINKPAD X1 FOLD
10) LENOVO THINKPAD X1 FOLD
Tablet benzeri tasarıma rağmen tabletten daha fazla bir dizüstü bilgisayar görevi görmektedir. Bu katlanabilir 13,3 inç ekranlı alet, kalem girişini ve Windows Ink'i destekler. Bu kompakt cihaz; çalışma, oyun oynama, yaratıcılık ve sosyal bağ kurma biçiminizi baştan aşağı değiştirmeyi vadediyor. Ayrıca yerleşik şifreleme ve ThinkShield korumasıyla bağlantınızın üst düzey güvenliğe sahip olduğundan emin olabilirsiniz. Arka cebinize bile pratik bir şekilde sığan cihaz, hareket halindeyken darbelere karşı direnecek dayanıklılığa sahiptir. Ancak herkesin dikkatlerini üzerinize toplayacağınız için muhtemelen elinizde taşımak isteyebilirsiniz.

WEMO SMARTPLUG
11) WEMO SMARTPLUG
Wemo Mini Smart Plug, elektronik cihazlarınızı doğrudan telefonunuzdan veya tabletinizden kontrol etmenizi sağlar. Smart Plug; lambaların, ısıtıcıların, klimaların ve daha fazlasının kablosuz kontrolünü sağlamak için mevcut ev Wi-Fi ağınızı kullanır. Smart Plug'i elektrik prizine takın, bir cihazı Smart Plug'e takın ve ücretsiz Wemo uygulamasını kullanarak cihazınızı kontrol etmeye başlayın. Ayrıca kompakt yapısı ile Wemo, diğer fişleri engellemeden herhangi bir elektrik prizine sığar. İster kanepede uzanıyor olun, ister tatil yapıyor olun, ışıklarınızı ve cihazlarınızı dünyanın her yerinden kontrol edebileceksiniz.

SAMSUNG BALLIE
12) SAMSUNG BALLIE
Sizi takip etmek için kullanılan kameralar ve sensörlerle donatılmış top şeklindeki Samsung Ballie, çeşitli akıllı ev özelliklerini kontrol edebilir, fotoğraf çekebilir, evinizden uzaktayken size evinizle ilgili güncel bilgiler gönderebilir ve hatta bir fitness asistanı olarak çalışabilir. Ballie şimdilik sadece ortalıkta dolaşıp sizi takip edebiliyor olsa da yapay zekanın gelişmesi ile birlikte pek çok farklı özelliğe kavuşması öngörülüyor. Ballie, sahibini tanıyor, perdeleri açıyor, televizyonunuza bağlanıp pek çok işlevi yerine getiriyor. Hatta evde yalnız kalan köpeğinize arkadaşlık ediyor. Kısacası evinizde var olan tüm akıllı cihazlarınıza bağlanıp kontrol sağlayabiliyor.

MISA
13) MISA
Misa, yeni nesil sosyal aile robotudur. Akıllı, etkileşimli ve mobil olan Misa, çocuklarınızla oynayabilir ve evinizi güvende tutabilir. Misa bir arkadaş, öğretmen, refakatçi, kameraman, ev hanımı, şovmen ve daha fazlası olarak ailenize karışacak. Eşsiz kişiliği ve eğlenceli doğası ile Misa, çevresiyle etkileşim kurarak ev halkına katkıda bulunur. Görebilir, duyabilir, öğretebilir, konuşabilir ve hatta sizinle ilişki kurabilir, bu da onu günlük işlerinizi kolaylaştırmak için mükemmel bir kişisel asistan yapar. Etkinleştirmek için sadece "Hey Misa" demeniz yeterli, anında uyanır ve istediklerinizi yerine getirmeye başlar. Misa, dinamik video ve ses deneyimleri ve gelişmiş yapay zeka sağlarken insanlarla tam etkileşime giren ilk robottur. Misa Connect Uygulaması ile Misa'nızın kontrolü tamamen sizde. Misa ile görüntülü görüşme yapabilir, alarm kurabilir, iyi alışkanlıklar öğretebilir, hikayeler anlatabilir, müzik çalabilir, video oynatabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

SAMSUNG SERO TV
14) SAMSUNG SERO TV
Sero; içeriğinize, TV ve filmlerinizin sahnesine ve tüm mobil içeriğiniz ile uygulamalarınıza uyacak şekilde hareket eder. Sero, mobil içerikler ve uygulamalar için dikey, filmler ve canlı TV için yatay dönerek size her zaman doğru görüntüleme açısını sağlar. Çerçeveye sadece bir kez dokunarak Sero’da cep telefonunuzdan içerik görüntüleyebilirsiniz. İster Android ister iOS olsun, SmartThings uygulaması bağlantı kurmayı kolaylaştırır ve daha rahat bir keyif yaşamanızı sağlar. Sero, ortamınıza kusursuz bir şekilde uyum sağlar. Poster, saat, fotoğraf gibi modlardan biriyle oda ortamınızı değiştirir. Sero, içeriğinizin her sahnesini analiz ederek renk ve doku verilerinden aydınlatma ve kontrasta kadar tüm detayları 4K görüntü kalitesine yükseltir. Bu özellik, içeriğin kaynak kalitesi 4K olmadığında da çalışır.

THE LINK SMART DOG TASMA
15) THE LINK SMART DOG TASMA
Bu köpek tasması ile yavru köpeğinizi güvende tutacak ve günlük ilerlemelerini takip edebileceksiniz. Link köpek tasması, köpeğinizi güvende, sağlıklı ve mutlu tutmak için köpeğinizin ihtiyaç duyacağı tek GPS ve aktivite izleyicidir. İOS ve Android ile çalışır, köpeğiniz için bir akıllı telefon gibidir. Köpeğinizin ortamı çok sıcak veya soğuksa sıcaklık uyarıları verir. Aktivite hedefleri, doğru günlük aktivite takibini sağlamak için köpeğinizin yaşına, cinsine ve boyutuna göre özelleştirilir. Köpeğinizle özel yürüyüşlerinizi ve diğer anılarınızı kaydedip, hatırlayıp, paylaşmanıza olanal sağlar.
 
ENENCE AKILLI ÇEVİRMEN
16) ENENCE AKILLI ÇEVİRMEN
Herhangi bir yabancı dilde akıcı olmak disiplin ve çok fazla pratik gerektirir, bu nedenle süreci hızlandırmaya yardımcı olan cep telefonu boyutundaki bu cihaz dünyanın herhangi bir yerinde sizin dilinizi konuşamayan herhangi bir kişiyle ana dilinizde konuşmanıza olanak tanır. Cihaz, ses cümlelerini saniyeler içinde seçilen çıktı diline çevirerek sorunsuz iki yönlü iletişim sağlar. Enence Akıllı Çevirmen, yalnızca adres ve öneri istemek için değil, aynı zamanda hayati acil durumlarda da yardımcı olmak için yararlı olabilir. Tek yapmanız gereken düğmeye basmak, konuşmak ve anında sesli çeviriyi almak.
 
McLEAR TEMASSIZ ÖDEME YÜZÜĞÜ
17) McLEAR TEMASSIZ ÖDEME YÜZÜĞÜ
Yüzüğünüzü ödemek için kullanmak, bir kredi kartı veya banka kartı kullanmaktan hatta telefonunuzu çıkarıp kilidini açmaktan çok daha hızlıdır. Her zaman parmağınızın üzerinde, kullanmaya hazır bu yüzüğü temassız ödemeleri kabul eden her yerde kullanabilirsiniz, yani cüzdanınızı çıkarmanız gerekmez. McLEAR yüzükler, yüksek kalite standartlarına göre titizlikle tasarlanmıştır. Su geçirmez ve çizilmeye karşı dayanıklıdır yani yüzüğünüzü her zaman takabilirsiniz.

BOSE BLUETOOTHLU SESLİ GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ
18) BOSE BLUETOOTHLU SESLİ GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ
Bose tarafından üretilen sesli güneş gözlükleri, bluetooth'a bağlanır ve dinlediğiniz şeyi kimse duymadan kulaklarınızın yakınında çalar. Etrafınızdakiler neredeyse hiçbir şey duymazken, sizin için kaliteli ses üreten yerleşik Bose hoparlörlü güneş gözlükleri müzik keyfinizi üst seviyeye çıkarır. Açık kulaklık sayesinde, müziğin keyfini çıkarırken çevrenizden haberdar olmanızı sağlar. Net aramalar ve telefonunuzun sanal asistanına erişiminiz için telefonunuzla entegre edebilirsiniz. Bose Connect uygulaması aracılığıyla kullanılan bu gözlükler kişiselleştirilmiş ayarlar ve gelecek güncellemelere erişim sağlar.

LARQ KENDİ KENDİNİ TEMİZLEYEN SU ŞİŞESİ
19) LARQ KENDİ KENDİNİ TEMİZLEYEN SU ŞİŞESİ
Larq şişeleri, şişenin içini ve içindekileri düzenli UV-C ışığı kullanarak % 99,99'a kadar zararlı bakteri ve virüsleri etkisiz hale getirerir. Suyunuzu arındırarak, kokuya neden olan bakteri ve virüsleri ortadan kaldırır ve şişenin iç yüzeylerini temizlemek için yenilikçi UV-C LED teknolojisini kullanır. Bir düğmeye dokunarak çalışır ve her 2 saatte bir akıllıca etkinleştirerek şişenizi taze ve kokusuz tutmak için kendi kendini temizler. Bu paslanmaz çelik şişe, suyunuzu 24 saat soğuk, 12 saat sıcak tutabilir. Tam şarjla bir aya kadar kendi kendini temizleme gücü sağlar.

SEGWAY S-POD
20) SEGWAY S-POD
Segway, Jurassic World'deki Gyrosphere'den esinlenilen yumurta şeklinde tasarlanan ve kendi kendini dengeleyen aracı S-Pod'u tanıttı. Şirket, son buluşunu, öncelikle havaalanları ve eğlence parkları gibi kapalı alanlar için tasarlanan "oyunun kurallarını değiştiren kişisel bir taşıyıcı" olarak tanımlıyor. Dik sürüş için kendi kendini dengeleyen ve hızı ne kadar ileri eğildiğine bağlı olarak ayarlayan ağırlık merkezi kontrol sistemine sahiptir. Diğer Segway ürünlerinden farklı olarak, S-Pod'u vücudunuz yerine bir joystick ile kontrol ederek şehirde daha rahat bir gezinti yapmanıza olanak sağlar. S-Pod, dönüşlerde otomatik frenleme ve dönüş sinyalleri olarak ikiye katlanan dış ışıklar gibi akıllı güvenlik özellikleriyle donatılmıştır.
 
 
Bu yazıyı okuyanlar, bunları da okudu;
Dünyayı Değiştirecek 10 İnovasyon
Yakın Geleceğin En Popüler 10 Yeni Mesleği
Dünyadaki En Akıllı Varlık Siz Misiniz?

Yazar: Suat Uzuner

BENZER YAZILAR